"Bodyguard" najlepszym serialem dekady?

Brytyjski serial "Bodyguard" pobił rekordy oglądalności i tym samy wyprzedził takie popularne seriale jak "Downton Abbey" czy "Sherlock". Serial BBC już po premierze pierwszego odcinka zebrał wiele pozytywnych komentarzy, a ostatni odcinek obejrzało aż 11 milionów widzów.

Serial "Bodyguard" to historia Davida Budda, weterana wojny w Afganistanie, który spędził na misji dziesięć lat. David cierpi na zespół stresu pourazowego, co ukrywa przed otoczeniem. Pracuje jako funkcjonariusz Ochrony Osób Publicznych londyńskiej policji i zostaje osobistym ochroniarzem brytyjskiej minister spraw wewnętrznych Julii Montague. Agent nie podziela jednak poglądów pani polityk, która jest zwolenniczką wojny, z której David niedawno wrócił. David, któremu trudno odnaleźć się w londyńskiej rzeczywistości musi stoczyć walkę ze swoimi wewnętrznymi demonami. Czy mu się to uda?

Serial "Bodyguard": gdzie go obejrzymy?

Serial "Bodyguard" liczy sześć odcinków, ale patrząc na jego popularność, mamy nadzieję, że doczekamy się drugiego sezonu. My możemy obejrzeć serial na platformie Netflix, gdzie już dostępnych jest sześć odcinków serialu BBC.

W serialu w roli głównej zagrał Richard Madden, którego znamy przede wszystkim dzięki roli Roba Starka z serialu "Gra o tron." Richard Madden jest nazywany następcą Daniela Craiga w filmach o przygodach Jamesa Bonda. W wywiadzie dla magazynu „Variety” tak mówił o swojej postaci w serialu "Bodyguard":

Lubiłem tę niejednoznaczność. Bawiłem się z tym w pierwszych kilku odcinkach, kwestionując własne motywy. Widzowie mogli zadawać sobie pytania. Czy jest dobry? Czy on jest zły? Po co on to robi? Co za tym wszystkim stoi?

Aktor wyjawił, że ten serial to „piękny, zamknięty kawałek”:

Nigdy nie planowaliśmy więcej serii i uwielbiam tę zamkniętą historię. To sześć godzin oglądania, naprawdę świetny sposób na pokazanie jednego etapu w życiu człowieka.

Ciekawe, czy po takim sukcesie serialu, aktor da się namówić na kolejny sezon?