Bluzki z nadrukiem pasują zarówno do eleganckiego żakietu, jak i do zwykłej bluzy. Mogą być ubierane pod coś, albo stanowić wyjściowy element garderoby w okresie letnim. Bluzki z nadrukiem noszą i mężczyźni, i kobiety, dzieci, młodzież oraz dorośli - są to zatem produkty, które warto mieć w swojej szafie. Z uwagi na duży wybór, możemy samodzielnie zadecydować jaki przekaz chce się nosić na koszulce - czy powinno to być coś poważnego, refleksyjnego, czy też zabawnego, śmiesznego. Sprawdź jak zrobić taką koszulkę samodzielnie!

Jak zrobić bluzkę z nadrukiem?

Koszulki z nadrukiem mogą zostać wykorzystane przy wielu stylizacjach. To, co mamy na koszulce może być śmieszne lub nadruk może przekazywać coś ważnego jak życiowe motto. Dowolność jest naprawdę duża, jednak nie zawsze można znaleźć czy to w sklepach stacjonarnych, czy też internetowych ten właściwy, wymarzony produkt. Co wtedy? Za wykonanie bluzki z nadrukiem możemy się zabrać sami - w dodatku możemy w ten sposób stworzyć wymarzoną bluzkę dla siebie, albo prezent dla kogoś bliskiego. 

Do wykonania bluzki z nadrukiem potrzebna jest oczywiście gotowa koszulka - zajmujemy się jedynie naniesieniem na nią nadruku. Najlepiej sprawdzą się wersje białe, albo o innych, jasnych kolorach, gdyż wówczas nadruk będzie najlepiej widoczny. Ewentualnie można wybrać na przykład koszulkę czerwoną czy zieloną, jeśli ktoś tak woli. Potrzebne do wykonania takiej koszulki będą nożyczki, żelazko, a przede wszystkim specjalny papier transferowy, który można zakupić w dobrym sklepie papierniczym, a także w licznych sklepach wielobranżowych online. 

Grafikę, która później zostanie naniesiona na koszulkę, można zaprojektować samodzielnie, można również posłużyć się gotową grafiką, która akurat nam się spodoba. Co ważne, grafika musi mieć odpowiednią wielkość - trzeba ją tak wymierzyć, żeby pasowała na koszulkę i to w rozmiarze, który nam odpowiada. Niektórzy chcą by grafika zajmowała całą powierzchnię, a inni potrzebują jedynie małej grafiki. W przypadku drukowania we własnym domu jesteśmy ograniczeni wielkością kartki papieru transferowego, która może zostać wydrukowana przez drukarkę.

Jak postępować, by samodzielnie wykonać bluzkę z nadrukiem?

  1. Wszystko musi być tak wykadrowane, by grafika zmieściła się na kartce. Papier trzeba też tak włożyć do drukarki, by wzór został wydrukowany na właściwej stronie.
  2. Kiedy już wzór zostanie wydrukowany, trzeba go naprasować na koszulkę. W tym celu wycinamy go - z delikatnym zapasem naokoło.
  3. Ściągamy zbędną warstwę z kartki, przykładamy wzór do koszulki, nakładamy na niego na przykład papier śniadaniowy i prasujemy rozgrzanym żelazkiem, mocno je dociskając. 

Bluzki z nadrukiem: pomysły

Koszulki z nadrukiem damskie mogą przedstawiać wiele różnych wzorów. Popularne są wersje dostosowane do aktualnego okresu roku - czyli na przykład noszenie koszulek ze świątecznym wzorem przy Bożym Narodzeniu lub Wielkanocy, albo letnich w czasie wakacji. Nadruk może przedstawiać spadające liście, a koszulki mogą być wówczas noszone jesienią. Może również przedstawiać kwiaty, drzewa, budzącą się do życia naturę i być przeznaczony na wiosnę.

Kolejny pomysł to wybór zabawnych bluzek z nadrukiem - pasujących do aktualnej mody na kolorowe skarpetki. Można wybrać wzór chomika, królika, kota, albo jakiś dowcipny rysunek czy treść. Nadruk nie musi przecież przedstawiać żadnej grafiki - może być złożony wyłącznie z tekstu, którym chcemy się pochwalić przed innymi. 

Zobacz także:

Bluzki z nadrukiem własnym na prezent

Bluzki z nadrukiem mogą nie tylko być doskonałym prezentem dla samej siebie, ale i dla innych - chłopaka, męża, koleżanki, siostry, mamy, dziadka czy ciotki. Jest to doskonały pomysł, ponieważ decydując się na wykonanie nadruku samodzielnie można dopasować grafikę do konkretnej osoby. Wiemy co lubi, z czego byłaby zadowolona - ma się więc pewność, że bluzka będzie później noszona. 

Bardzo popularne są bluzki z nadrukiem świątecznym - na przykład reniferem, świętym Mikołajem czy pingwinem przy okazji Bożego Narodzenia, a także królikiem czy kurczakiem na Wielkanoc. Ponieważ jednak przy okazji zimowych świąt wręcza się zawsze prezenty, może być to fantastyczny, samodzielnie wykonany prezent pod choinkę. 

Bluzki z nadrukiem mogą oczywiście służyć także przy innych okazjach - mogą zostać wręczone na Walentynki, czyjeś urodziny, imieniny, z okazji Dnia Babci, Dnia Dziadka, jakiejś rocznicy i dowolnego, innego święta. To fantastyczny pomysł dla bliskiej osoby, ale nie tylko - w tej chwili oryginalność jest bowiem w cenie i samodzielnie wykonane rzeczy stają się doceniane oraz bardzo popularne. Bluzkę z zabawnym nadrukiem może dostać nauczyciel z okazji Dnia Nauczyciela, albo szefowa firmy, która odniosła sukces i pracownicy świętują. Taki podarunek jest zawsze mile widziany!