Biżuteria na specjalne okazje

Specjalne okazje takie jak wesele, komunia i przyjęcia służbowe rządzą się swoimi prawami i choć powoli standardy się zmieniają i pozwalają na więcej swobody, to nadal obowiązują pewne niepisane reguły, do których warto się zastosować, by nie wylądować "na językach" wszystkich gości (chyba, że na tym ci właśnie zależy, nasz artykuł czytaj zupełnie na odwrót). Jeśli jednak nie zamierzasz przyćmić głównych bohaterów spotkania, warto byś pamiętała o kilku zasadach w doborze biżuterii. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kasia Wójcik (@kasia_wojcik_jewellery) Kwi 16, 2020 o 5:54 PDT

Biżuteria na specjalne okazje: czy istnieje biżuteryjny savoir-vivre?

Jeśli chcesz ściśle przestrzegać biżuteryjnego savoir-vivre’u (a twój portfel na to pozwala) na specjalne okazje załóż biżuterię szlachetną, także tą z drogocennymi kamieniami. Mówi się też, że w pewnym wieku nie wypada nosić biżuterii innej niż szlachetna. Do biżuterii szlachetnej zaliczamy tę wykonaną ze złota, srebra lub platyny oraz z kamieni szlachetnych jak diamenty, szmaragdy, rubiny, szafiry i topazy, wkomponowane w owe metale. Kamienie szlachetne zawdzięczają określenie “szlachetne” swojemu naturalnemu,  mineralnemu pochodzeniu oraz miejscu na skali twardości, tzw. skali Mohsa. Złoto, srebro i platyna są nazywane metalami szlachetnymi ze względu na odporność chemiczną. Bardzo słabo reagują z innymi pierwiastkami, dlatego nie ulegają korozji. Innymi słowy, nie ulegają samoistnemu niszczeniu, stanowią więc idealna pamiątkę, która może być przekazywana z pokolenie na pokolenie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jewelry brand (@berriesandco) Sie 4, 2020 o 11:46 PDT

Biżuteria na specjalne okazje: naturalne, organiczne kształty i kamienie

Jeśli jednak nie należysz do tych szczęśliwców obdarowanych z rodzinnej szkatułki, a twoi znajomi od savoir-vivre’u bardziej cenią artystyczną swobodę, poszukaj takiej biżuterii, która wyrazi ciebie, ale nie przyćmi stylizacji ani twojej urody. Jak zwykle w takich przypadkach niezawodna staje się natura. To z jej bogactwa czerpią twórcy nowej marki na polskim rynku biżuterii – Maar, której organiczne kształty inspirowane są morskimi falami, pęknięciami w skałach i maarowymi jeziorami. W tej biżuterii można zdecydowanie utopić spojrzenie.

Tego typu biżuterię zdobioną nieregularnymi perłami i kamieniami jak koral, chalcedon, karneol, larimar czy kwarc możesz nosić pojedynczo lub kaskadowo. Idealnie wygląda do niej bardziej stonowana stylizacja jak pastelowy damski garnitur, smokingowa suknia czy supermodna biel w total looku. Pozwól jej grać role pierwszoplanową.    

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez MAAR (@maarjewellery) Sie 12, 2020 o 2:25 PDT

Biżuteria na specjalne okazje: tajemniczy minimalizm

Delikatna, niemal niewidoczna biżuteria, którą zdradza lekki błysk w promieniach światła, to jeden z najmocniejszych trendów sezonu. Jest niezawodna na formalne spotkania jaka i większe okazje. Świetnie wypada zarówno do zachowawczych stylizacji, jak i tych o bardziej rozbuchanej formie i kolorze. Przy tak dyskretnej biżuterii możemy pozwolić sobie na większy rozmach - naszyjnik (nawet podwójny), pierścionki nie tylko na jednym palcu i kolczyki połączone z nausznicami. Naszym szczególnym typem są retro sekretniki i medaliony, które w swoich wnętrzach skrywają romantyczne historie i grawerunki, tak jak te od Berries&Co. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jewelry brand (@berriesandco) Sie 16, 2020 o 1:40 PDT

ZOBACZ TEŻ: Delikatna biżuteria, która robi wielki efekt - hit tego lata!

Zobacz także:

Jak dobrać biżuterię do kształtu twarzy?

Czy wiesz, że odpowiednio dobraną biżuterią możesz odjąć lub dodać sobie kilka kilogramów. I tak na przykład długość łańcuszków, które w tym sezonie nosimy po kilka sztuk różnej długości na raz, potrafi zdziałać cuda z sylwetką. Naszyjniki na długich łańcuszkach wyszczuplają, natomiast te blisko szyi zaokrąglają ją i podkreślają biust. Jeśli więc jesteś dumną właścicielką pełniejszych kształtów, wybieraj te dłuższe, Jeśli chciałabyś dodać sobie kilku kilogramów, schować nękający wiele pań kościsty dekolt i podkreślić piersi, zdecyduj się na naszyjniki pod szyję lub chokery.

ZOBACZ TEŻ: Zakochasz się w tych zdjęciach nowej kolekcji biżuterii polskiej marki ROSA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez jagg. (@jagg_jewels) Sie 12, 2020 o 1:25 PDT

Twarz trójkątna

Jeśli masz trójkątną, szczupłą twarz powinnaś unikać akcentowania górnej części twarzy. Możesz osiągnąć ten efekt za pomocą kolczyków o kształcie węższym na górze i rozszerzającym się ku dołowi, które optycznie "uzupełniają" kształt twarzy. Zwróć też uwagę na to, żeby kolczyki nie były przesadnie długie. Osobom o trójkątnej delikatnej budowie szczęki poleca się też krótsze naszyjniki w stylu chokerów, które optycznie zaokrąglają ostre rysy.

Twarz okrągła

Jeśli masz okrągłą twarz postaraj się wysmuklić ją za pomocą wiszących, długich kolczyków, zawierających pionowe elementy. Unikaj kół, zwłaszcza tych w rozmiarze XL. Osobom o mocniejszej budowie szyi i okrągłej buzi na pomoc przyjdą długie, delikatne naszyjniki, które wizualnie wyciągają sylwetkę i nadają wyraźniejszy kształt okrągłemu podbródkowi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez SinByMannei (@sinbymanneijewels) Kwi 28, 2020 o 6:56 PDT

Twarz kwadratowa

Twarz o takim dostojnym kształcie jest bardzo wyrazista, dlatego w takim przypadku warto spróbować nadać jej nieco łagodniejszego wyrazu. Idealne do tego będą kolczyki o zaokrąglonym kształcie, jak kule, łezki, nieregularne perły, które złagodzą ostrą linię szczęki i policzków, dzięki czemu dodadzą twarzy delikatnej subtelności, ale nie odejmą nic z wrodzonej szlachetności takiego kształtu twarzy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ROSA Gold Chains (@rosa_chains) Lip 22, 2020 o 5:03 PDT