Biżuteria na świąteczny prezent: amulet z osobistym przekazem

Pamiętasz czasy, gdy razem z najlepszą koleżanką z ławki nosiłyście naszyjniki z zawieszką "best firend"? Moda na szczere i pełne emocje nie mija - czułość jest ponadczasowa. A kiedy jest najlepszy moment na wyrażenie naszych uczuć: tęsknoty, wsparcia, gratulacji czy wdzięczności, jeśli nie w czasie magicznej atmosfery świąt? 

Z tej okazji możesz przenieść uroczą szkolną tradycję i najlepszej przyjaciółce, która właśnie została mamą, siostrze, która musi podjąć trudną decyzję, czy mamie za jej bezinteresowną miłość, podarować coś, co zawsze będzie im przypominać, że mogą na ciebie liczyć. Czym wyrazić te wszystkie emocje? To może być coś, co wiele dla ciebie znaczy - skarb przekazywany z pokolenia na pokolenie, vintege'owy medalion z ukrytą wewnątrz tajemnicą lub staromodna tradycja grawerowania np. na zawieszce.

W kolekcji Ani Kruk znajdziecie naszyjniki z pierwszą literą imienia, a także amulety, które mówią obdarowanej osobie: "ochronię cię", "znajdź równowagę", "jestem obok". Nie można szczerzej, prościej i piękniej wyrazić głębokich i prawdziwych uczuć. Poza tym wszystkim długie naszyjniki, na mocnych łańcuchach to najmodniejsze modele przyszłych sezonów.

Zobacz też: Trendy na jesień 2020: Najmodniejsza biżuteria sezonu z przesłaniem

Biżuteria na świąteczny prezent: klasyczne koła i nausznice, które kochają wszyscy

Od kilku sezonów jednym z najmodniejszych modeli kolczyków są klasyczne koła - kwintesencja francuskiego szyku. Bezpretensjonalne, stylowe koła pasują zarówno na specjalne okazje, jak i w powszednie dni (możesz je nosić nawet do dresu - przetestowany sposób na poprawę humoru podczas home office!). Nie znamy osoby, która nie ucieszyłaby się z kolejnej pary tego klasycznego modelu biżuterii - najmodniejsze to te minimalistyczne, przypominające skręconą marynarską linę, młotkowane o nierównej strukturze i szerokie koła (nasze ulubione znajdziesz w kolekcji marki Selfie Jewellery, Berries&Co., Jagg, Maar). Można je nosić pojedynczo, ale najgorętszym trendem zapowiada się ten, na łączenie ich po kilka sztuk na jednym uchu, najlepiej dopełniając stylowymi nausznicami. 

Klasyczne kolczyki to nie tylko piękny, stylowy prezent, ale też supermodny, o czym świadczy ich popularność wśród polskich projektantów biżuterii. W kolekcji biżuterii zdolnej Ani Kruk znajdziecie modele, które gwarantujemy, że sprawią radość każdej obdarowanej osobie - niektóre z nich np. z kolekcji Vintage można kupić w komplecie z pierścionkiem.

Zobacz też: Biżuteria, która pasuje do jesiennych ubrań: swetrów, golfów i szali

Biżuteria na świąteczny prezent: pierścionek... nie tylko od mężczyzny

Utarł się zwyczaj, że pierścionek kobiecie może podarować tylko mężczyzna. Nie oszukujmy się, mimo że nie wszystkim się to podoba, czasy się zmieniły i zmieniają je same kobiety. Dlaczego miałyby się poddać staromodnym konwenansom? W końcu kto zawsze najlepiej wie, jaka biżuteria podoba się twojej koleżance i do kogo pisze narzeczony najlepszej przyjaciółki szukając idealnego prezentu dla ukochanej? Pierścionek przestał być symbolem tylko zaręczyn - dziś kupujemy je sobie same, nosimy na co dzień, bez okazji.

Taki skarb ucieszy każdą fankę biżuterii. Poza tym pierścionków nigdy za wiele - zwłaszcza w sezonie, w którym rządzi barokowy przepych, a najmodniejszym sposobem na stylizacje, jest noszenie pierścionków kaskadowo, po kilka na raz, nawet w różnych stylach (trendy na ten sezon dają dyspensę w łączeniu srebra ze złotem). Naszym typem są pierścionki wyszukane na pchlich targach ( wiele takich skarbów znajdziesz po renowacji w butiku Jagg) lub stylizowane na takie, jakie mogłaby ci podarować prababcia (takie znajdziesz w kolekcji Vintage Ani Kruk)

 

Zobacz też: Komu pasuje złota, a komu srebrna biżuteria? Znana blogerka ma na to niezawodny trik

Biżuteria na świąteczny prezent: delikatna bransoletka

Delikatne bransoletki w tym sezonie walczą o uwagę z mocnymi łańcuszkami. Te drugie można lubić, bądź nie, za to klasyczne, subtelne bransoletki trafią w gust niemal każdej obdarowanej osoby. Liczba zawieszek to twoje pole do wyobraźni. To może być pojedynczy kamień, który jak amulet ma przesyłać dobrą energię, zawieszka z grawerunkiem: czułym hasłem, znakiem zodiaku, ważną datą, symbolem lub w stylu boho - kilkoma zawieszkami mieniącymi się dokoła nadgarstka.

Nasz typ to otwarte sztywne bransolety - koła w skandynawskim, minimalistycznym stylu oraz delikatne jak pajęcza nić modele łączone w pary. Nasza rada: kupując bransoletkę na prezent zwróć uwagę na praktyczne, regulowane zapięcie.