Biżuteria: długie naszyjniki z wisiorkiem będą hitem tego sezonu!

Wielkie domy mody od Chloe, Chanel i Fendi po Dolce&Gabbana w kolekcjach na jesień-zima 21/22 lansują trend na długie naszyjniki: w stylu etno, hippie, boho i bardzo klasycznym oraz vintage. Taki wybrała np. Jessica Mercedes. Piękny złoty naszyjnik z wisiorkiem z rozetą pochodzi z kolekcji polskiej marki Jagg.

Na ten trend nie trzeba było nas długo namawiać. Kochamy naszyjniki z wisiorkami - zwłaszcza te długie, które w cudowny sposób wysmuklają dekolt i wydłużają szyję oraz pięknie wzbogacają całą stylizację. Szukasz najbardziej unikatowych modeli? Zobacz kolekcję marek takich jak Ania KrukBerries, Sadva, Kamena i Rosa Chains.

Wybór jest ogromny - od bardzo klasycznych, delikatnych łańcuszków srebrnych i złotych z subtelnym wisiorkiem, po medaliony i grube, siermiężne łańcuszki lub sztywne wężyki, które układają się na dekolcie niczym biżuteria samej Kleopatry. 

Jak nosić długie naszyjniki z wisiorkiem?

Długi naszyjnik dodaje całej stylizacji charakteru - od tego w jakim stylu model wybierzesz, zależy cały look. Długi naszyjnik z wisorem z dużym kamieniem, bursztynem czy perłą nada egzotyczny efekt. Mówi o tobie wiele więcej - że lubisz sztukę i jesteś estetką. A może znaczyć jeszcze, że dbasz o ekologię i planetę. Jak to możliwe? W kolekcji Anny Orskiej "Baltica" materiał do wykonania unikatowych modeli został wytworzony ze starych lin i sieci rybackich, wyłowionych z bałtyckiego dna przez Fundację Mare we współpracy z organizacjami rybackimi w ramach akcji „Czysty Bałtyk”. Zmielone na drobne wióry, pod czujnym okiem specjalistów zmieniły się w krążki o nieregularnej powierzchni, które w pracowni Orskiej zostały oprawione w mosiądz i srebro próby 925.. Nie uwierzysz, dopóki nie zobaczysz tych małych zrecyklingowanych dzieł sztuki.

Równie popularne są medaliony w stylu vintage, które przepięknie współgrają z romantycznymi sukienkami i stylizacjami retro. W kolekcji polskiej marki Kamena znalazłyśmy też model długiego naszyjnika z czarnym medalionem we wnętrzu, którego możesz umieścić pierwszą literę imienia najbliższej ci osoby.

Naszym totalnym faworytem od kilku sezonów są subtelne, delikatne naszyjniki wiązane podwójnie lub kaskadowo, na grubych łańcuchach - te, najpiękniej wyglądają zestawione z kilkoma innymi i wyłożone na bluzkę ze stójką czy golf - w bardzo modnym stylu lat 70.

 

Zobacz także: