Biżuteria dla mamy z okazji narodzin dziecka

Narodziny dziecka to niesamowita chwila w życiu każdej mamy i każdego taty. Aby uczcić to wyjątkowe wydarzenie, w wielu rodzinach przyjęło się, że ojcowie dziecka z tej okazji kupują mamie wyjątkowy prezent. Biżuteria z odpowiednią symboliką to ponadczasowy pomysł na prezent dla świeżo upieczonej mamy. W ofercie sklepów jubilerskich wybór takiej biżuterii jest ogromny. My podpowiadamy, jakie symbole są najczęściej wybierane i dlaczego. Z naszymi podpowiedziami każda mama będzie zachwycona takim prezentem, a tatusiom nasza ściąga zdecydowanie ułatwi zakup.

Biżuteria z okazji narodzin dziecka: jakie symbole wybrać?

Prezent z okazji narodzin dziecka jest prezentem dla mamy. Jednak decydując się na biżuterię warto rozważyć, czy chcemy podkreślić płeć dziecka.

Można postawić na klasyczną symbolikę związaną z dzieckiem, lub pójść dalej, czyli wybrać symbol, który będzie zdradzał płeć dziecka lub jego imię.

Obok symboliki przy takim prezencie warto pomyśleć o grawerze. Doda to wyjątkowości i będzie pamiątką na całe życie. W zależności od wielkości zawieszki możemy wygrawerować: imię dziecka, a nawet datę urodzenia. Jeśli mamy mało miejsca może to być pierwsza litera imienia dziecka.

Pośród najczęściej kupowanej biżuterii są złote lub srebrne zawieszki, łańcuszki i bransoletki z zawieszkami. Zebrałyśmy dla was najpopularniejsze motywy i symbole wybierane na prezent dla mamy z okazji narodzin dziecka.

Biżuteria dla mamy z okazji narodzin dziecka z symbolem stópki

Stópka jest symbolem dzieciństwa i niewinności. Ten motyw jest idealny na prezent zarówno dla mamy dziewczynki jak i chłopca. Osobisty grawerunek wykonany na stópce, doda wyjątkowości i pomoże wyrazić uczucia. Taką zawieszkę możemy podarować samą w pudełeczku lub na łańcuszku czy bransoletce. Nadal popularne są bransoletki sznurkowe, wówczas można dobrać kolor w zależności od płci dziecka czy upodobań mamy. 

Biżuteria dla mamy z okazji narodzin dziecka z talizmanem narodzin

Talizman Narodzin to symbol najważniejszych wartości w życiu. Talizman narodzin przedstawia rączkę małego dziecka. Taki prezent będzie niezwykle wyjątkową pamiątką dla świeżo upieczonej mamy i zawsze będzie przypominał o tym ważnym wydarzeniu w jej życiu.

Biżuteria z okazji narodzin dziecka z symbolem serca

Serce jest symbolem miłości, namiętności i troski. To motyw, który jak żaden inny pasuje na każdą okazję, żeby obdarować ukochaną i pokazać, jaką wielką miłością i szacunkiem ją darzymy. Jeśli nie jesteście zdecydowani, jaki symbol wybrać, to serce z grawerem jest strzałem w dziesiątkę.

Biżuteria z okazji narodzin dziecka z symbolem anioła

Wizerunek anioła to symbol opieki boskiej, bezpieczeństwa, spokoju i radości. Nosząc taką zawieszkę każda mama będzie miała w sobie spokój, że ktoś z góry opiekuje się nią i dzieckiem. Anioły bowiem symbolizuje siłę, ochronę i dobro.

Biżuteria z okazji narodzin dziecka z symbolem koniczyny

Koniczynka jest symbolem szczęścia i pomyślności. Zawieszka z koniczyną pasuje zarówno do bransoletki jak i łańcuszka. Grawer na koniczynie dodatkowo podkreśli daną okazję.

Biżuteria podkreślająca siłę macierzyństwa

Na rynku pojawiła się również biżuteria podkreślająca siłę macierzyństwa. Macierzyństwo to dla wielu kobiet olbrzymi dar i szczęście. Nauka i poznawanie samej siebie na nowo - to także wewnętrzne dialogi o wytrwałości i cierpliwości. 

Biżuteria z okazji narodzin dziecka: jakie symbole wybrać?0

Popularnymi motywami wybieranymi na prezent z okazji narodzin dziecka jest również: miś, wózek, słonik, czy postać dzieck. Miś jest symbolem troski i przyjaźni. Wózek jest symbolem nowego życia i macierzyństwa. Bobas z kolei symbolizuje nowe życie i bezwarunkową miłość.