Marzymy o zdrowej, delikatnej i równomiernej opaleniźnie. Słońce nie tylko dodaje uroku, ale też odpowiada za przyswajanie witaminy D, czyli daje nam zdrowie. Oczywiście pod warunkiem, że to bezpieczne dawki słońca. Jeżeli jednak zadbamy o produkty z filtrami i odpowiednio przygotujemy skórę, możemy cieszyć się wspaniałą opalenizną.

Przygotowanie skóry do słońca zaczyna się na kilka dni przed wyjściem na plażę i wyjazdem w ciepłe miejsce. Najważniejsze, by usunąć zrogowaciały naskórek, ponieważ skóra nierównomiernie oczyszczona skutkuje nierówną opalenizną. Jaki wybrać peeling? Do twarzy polecamy peeling enzymatyczny! Duży wybór takich produktów znajdziemy na notino.pl.

Lubimy peeling do twarzy Dermo Face Sebio marki Tołpa. Oczyszcza skórę bez podrażnienia skóry, ponieważ działa na bazie enzymów usuwających zrogowaciały naskórek. Produkt ten głęboko oczyszcza pory, dzięki czemu zmniejsza ilość zaskórniaków i eliminuje nawracające i uporczywe niedoskonałości. Z kolei dla ciała możemy polecić każdy gruboziarnisty scrub, na przykład olejowy peeling do ciała z kruszonymi muszlami Gdanskin marki Ziaja. Skutecznie złuszcza i wygładza naskórek i doskonale natłuszcza, zmiękcza i uelastycznia skórę.

Kiedy już oczyścimy i wygładzimy skórę zadbajmy o jej dobre nawilżenie, ponieważ nawilżona skóra jest elastyczna i wolniej się złuszcza. Tu sprawdzi się każdy dobrej jakości balsam do ciała, maska czy krem. I dopiero na tak przygotowaną skórę nakładamy olejek do opalania z filtrem. Bo wiosną i latem, olejki i kremy z filtrem nakładamy zawsze. Na początek filtr powinien być wysoki (50 SPF), z czasem, gdy skóra się przyciemni, możemy wybierać niższy filtr. Nakładamy je na kwadrans przed wyjściem na słońce i co kilka godzin kremujemy ponownie. Na notino.pl mamy duży wybór olejków do opalania. Miły w użyciu jest olejek do opalania Tan & Protect marki Piz Buin z filtrem SPF 30.

Fantastyczne są też linie Lancaster do opalania. Zarówno mleczka do opalania linii Sun Beauty i codzienne kremy z filtrem Sun Perfect, jak i linia przedłużająca efekty słonecznych kąpieli Golden Tan Maximizer. Po słońcu przyda się zresztą linia kosmetyków 365 Skin Repair, które zadziałają naprawczo i przeciwzmarszczkowo. Pamiętajmy, że po słońcu skóra jest piękna, ale zwykle przesuszona i potrzebuje naszej troski i intensywnej regeneracji. Codzienna wieczorna kuracja nawilżająca przyniesie jej ulgę i przedłuży efekt słońca na skórze.

Zobacz także:

Materiał powstał we współpracy z Notino.