Beyonce w ważnym przemówieniu do młodzieży

Beyonce wzięła udział w "Dear Class of 2020" - specjalnym programie, w którym znane osoby gratulowały absolwentom kończącym rok szkolny. Artystka wygłosiła swoje przemówienie do młodzieży obok takich osób jak: Barack i Michelle Obama, Bill i Melinda Gates, Lady Gaga, Jennifer Lopez, Alicia Keys, Michael B. Jordan czy Camila Mendes. Każda z nich skierowała do absolwentów liceum i college'u gratulacje i cenne rady na przyszłość. Jednak to właśnie słowa Beyonce cytują dzisiaj światowe media.

"Gratuluję absolwentom 2020. Jesteście tutaj w środku globalnego kryzysu, rasowej pandemii i ogólnoświatowego oburzenia z powodu bezsensownej śmierci kolejnego nieuzbrojonego czarnoskórego człowieka. Mimo wszystko jesteś, udało ci się. Jesteśmy z ciebie dumni. Jestem z was dumna, także za wasz zbiorowy głos i pokazanie światu, że czarne życia mają znaczenie. Zabójstwa George'a Floyda, Ahmauda Arbery'ego, Breonny Taylor i tak wielu innych sprawiły, że wszyscy jesteśmy złamani. Cały kraj poszukuje na to odpowiedzi. Przekonaliśmy się, że nasze serca, poddane działaniu mogą rozpocząć wielkie zmiany. Prawdziwa zmiana zaczęła się od was. Nowego pokolenia absolwentów liceów i college'ów, których zakończenie roku dziś świętujemy." - tak rozpoczęła swoją przemowę Beyonce.

Artystka w dalszej części przemówienia odniosła się do swojej ścieżki kariery, którą rozpoczynała wiele lat temu w branży, która jak określiła  "nadal jest bardzo seksistowska". "Wiem jak trudno jest postawić na siebie. To był punkt zwrotny w moim życiu, kiedy wiele lat temu postanowiłam zbudować własną firmę. Musiałam wierzyć w to, że jestem na to gotowa, a moi rodzice i mentorzy zapewnili mi narzędzia, których potrzebowałam, aby odnieść sukces. Ale to było przerażające."

Branża rozrywkowa nadal jest bardzo seksistowska i nadal zdominowana przez mężczyzn. Jako kobieta, nie widziałam wystarczająco dużo kobiecych wzorów do naśladowania.  Wiedziałam, co muszę zrobić, by przejąć kontrolę nad wszystkimi moimi biznesami. Być właścicielem swojej sztuki. Zarządzać przyszłością i pisać własną historię. - mówiła artystka.

Beyonce zwróciła również uwagę na różnice rasowe, z którymi spotkała się na swojej drodze i zrobiła wszystko, żeby z nimi walczyć.

Niewiele czarnych kobiet miało taką szansę, by usiąść przy stole władzy. Dlatego sama zbudowałam taki stół. Zaprosiłam do współpracy najlepszych. Tych, którzy przez lata byli pomijani, gorsi, niepotrzebni, ludzi, którzy zostali przeoczeni i którzy czekali, aż ktoś ich zauważy. Wielu twórców i biznesmenów było zawsze pomijanych, tylko i wyłącznie ze względu na swoją płeć lub różnice rasowe. Jestem dumna z tego, że mogłam dać tym ludziom szansę. Od wielu lat jednym z głównych celów mojej twórczości jest pokazywanie światu piękna Czarnych, naszej historii, naszej głębi i wartości życia Czarnych. Starałam się zdjąć zasłonę dla tych, którzy mogą czuć się nieswojo z powodu naszej doskonałości.

Beyonce apeluje do młodych kobiet i mężczyzn

Beyonce zwróciła się w ważnych słowach do młodzieży: "Zwracam się do wszystkich kobiet, naszych przyszłych liderek - pamiętajcie, że zaraz zmienicie świat. Widzę każdą z was. Jesteście wszystkim, czego potrzebuje świat. Bądźcie doskonałe. A do młodych królów, pochylcie się nad swoją podatnością na zagrożenia i na nowo zdefiniujcie męskość. Jest tak wiele różnych sposobów na bycie świetnym. Wierzę, że każdy człowiek rodzi się z mistrzowskim darem. Nie pozwólcie światu, abyście poczuli, że musicie wyglądać w określony sposób, aby być niesamowitym. I nie, nie musicie mówić w określony sposób, aby być genialnym. Ale musicie rozpowszechniać swój dar na całej planecie w sposób, który jest autentycznie związany z wami."

Do wszystkich tych, którzy czują się inaczej. Jeśli należycie do grupy o nazwie 'inna', grupy, która nie ma szansy być w centrum uwagi, stwórzcie własną scenę i sprawcie, by Was zobaczono. Wasza inność jest piękna, wasza czerń jest piękna. Wasze współczucie, wasze zrozumienie, wasza walka o ludzi, którzy mogą być tak różni od was, jest piękna. Mam nadzieję, że (...) nigdy nie przestaniecie być sobą. Teraz jest was czas, niech was zobaczą. - zaapelowała na koniec Beyonce.