Bella Hadid bez makijażu i z fałdkami na brzuchu

Bella i Gigi Hadid należą do najbardziej rozpoznawanych modelek. Pięknie siostry robią karierę zarówno na wybiegach high fashion, jak i w komercyjnych kampaniach wielkich marek kosmetycznych, czy odzieżowych. Obie kobiety zachwycają urodą, nieskazitelną figurą, ale czy aby na pewno? Ostatnio młodsza z  nich, Bella, udostępniła na swoim Instagramie zdjęcie w bikini. Modelka korzystając z chwilowej przerwy w pracy, związanej z pandemią koronawirusa, odpoczywa wygrzewając się na słońcu. To, na co zwróciły uwagę fanki, to brak profesjonalnej pozy i filtra, dzięki czemu widać, że Bella ma małe fałdki na brzuchu i drobne niedoskonałości, tak jak każda z nas. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bella(@bellahadid) Maj 21, 2020 o 2:57 PDT

Naturalne zdjęcie modelki zebrało ponad 1,8 mln polubień i mnóstwo pozytywnych komentarzy. Fanki Belli dziękują jej za promowanie ciała bez retuszu, co podkreśla, jak bardzo treści publikowane w mediach społecznościowych wpływają na naszą samoocenę:

Brawo za odwagę!

Dziękujemy za pokazanie fałdki na brzuchu!

Bodypositive <3 

Tak brzmiała większość komentarzy pod zdjęciem modelki.

Ciałopozytywność na Instagramie: modelki bez makijażu

Era "ideałów" powoli przemija, coraz więcej gwiazd nie ma problemu z publikowaniem zdjęć bez makijażu, w dresach, czy podczas luźnej zabawy z dziećmi, gdzie tego, jak wypadnie na fotografii nie pilnuje sztab stylistów i fryzjerów. Kompleksy (szczególnie u nastoletnich użytkowniczek Instagrama) spowodowane codziennym oglądaniem wyretuszowanych, starannie zaplanowanych zdjęć (mimo, iż ich autorki niejednokrotnie zapewniają o ich spontaniczności...), to w naszych czasach ogromny problem. Według wielu badań i opinii psychologów, to właśnie Instagram jest aplikacją, która po dłuższym użytkowaniu może powodować obniżenie samooceny, a nawet pojawienie się tzw. "doła". 

Kogo na Instagramie mogliśmy zobaczyć saute? Między innymi: Drew Barrymore, Cameron Diaz, Adriana Lima, Emily Di Donato i wiele wiele innych.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Drew Barrymore (@drewbarrymore) Kwi 16, 2020 o 1:12 PDT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cameron Diaz (@camerondiaz) Lis 6, 2015 o 2:01 PST

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Adriana Lima (@adrianalima) Paź 11, 2019 o 3:01 PDT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Emily DiDonato (@emilydidonato) Mar 30, 2020 o 6:54 PDT