Potrafisz wrzucić zdjęcie na Instagram bez filtrów?

Kto z nas ma odwagę wrzucić na Instagram swoje zdjęcie bez filtrów, retuszu i bez użycia wielu innych upiększających opcji? No właśnie, mało nas. Dlaczego? Bo nie chcemy chwalić się twarzą z trądzikiem, workami i sińcami wokół oczu, opuchniętą twarzą od niewyspania. Bo chcemy, żeby ludzie odbierali nas inaczej, jako zawsze piękne i świeże, zadowolone z życia i niegasnącym entuzjazmem. Robimy sobie selfie zawsze jak dobrze wyglądamy, jesteśmy w ciekawym miejscu i mamy się czym pochwalić. Bo tak chcemy być odbierane przez innych.

Coraz odważniej do tego tematu podchodzą aktorki, celebrytki i osoby rozpoznawalne, które zamieszczają zdjęcia bez makijażu. Takimi zdjęciami pochwaliły się ostatnio: Kinga Rusin, Ania Starmach, Hanna Lis, czy Olga Frycz. Odważnie, bo zdjęcia ze szpitalnego łóżka w szpitalnej koszuli zamieściła niedawno dziennikarka Agata Młynarska, która w bardzo złym stanie trafiła do szpitala.

Wbrew pozorom, w czasach, kiedy wszyscy wszystko hejtują, zdjęcia te spotkały się z uznaniem Internautów. Większość komentarzy było pochlebnych, a fani docenili otwartość i pokazanie się od tak naturalnej strony gwiazd.

Beata Sadowska zachęca do akcji #jakkazdy

Prezenterka i dziennikarka Beata Sadowska zainspirowana akcją #fakeoff oraz własnymi przemyśleniami na temat tego, jak chcemy być postrzegane w mediach społecznościowych postanowiła pójść w innym kierunku i namawia kobiety do pokazywania naszej prawdziwej twarzy "bez upiększeń".

Dziewczyny! Mam od Was taki odzew po wpisie #fakeoff, że szkoda go zmarnować! Co powiecie na akcję #jakkazdy, #likeeverybodyelse? Pokażmy, że jest alternatywa dla ultra pięknych wyprasowanych, wygładzonych i wyretuszowanych okładek. - napisała Beata Sadowska na Instagramie

Dziennikarka doskonale rozumie fakt, że każda z nas czasami potrzebuje zrobić się na bóstwo, ale zwraca uwagę, że na co dzień też jesteśmy piękne, musimy tylko zmienić myślenie.

Każda z nas chce się czasem wystroić i wyglądać jak milion dolarów, ale na co dzień też jesteśmy piękne: jak się uśmiechamy, jak się cieszymy z małych sukcesów, jak świeci słońce, jak syn dostał piątkę, jak facet kupił kwiaty, jak pachnie kawa albo kiedy przeciągamy się po przebudzeniu. Kiedy upieczemy chleb albo kiedy zadzwoni mama. - dodaje Beata Sadowska

Beata Sadowska namawia wszystkich do włączenia się w akcję #jakkazdy i zamieszczania swoich zdjęć bez retuszu i instagramowych filtrów. Mogą to być zdjęcia tuż po przebudzeniu się, kiedy skończyłyśmy bieg, zdjęcia z siłowni, czy po prostu, kiedy leżymy na kanapie w wyciągniętym dresie.

Róbcie sobie zdjęcia bez filtrów i retuszu, oznaczajcie je #jakkazdy#likeeverybodyelse Podsyłajcie mi, a ja będę je wrzucać na Insta Story. Zobaczycie, jest nas więcej zadowolonych po sporcie, potarganych i w wyciągniętych jeansach ;) I to wcale nie oznacza, że nie jesteśmy sexy. No to zaczynam: tak wyglądam po 20 km górskiego biegu. - pisze dziennikarka

Do tej pory takie zdjęcia podesłali dziennikarce między innymi Anna Lewandowska, Joanna Koroniewska, Sonia Bohosiewicz, Monika Mrozowska, Agnieszka Sienkiewicz, Marta Kuligowska, Olga Frycz czy mistrzyni triathlonu Agnieszka Jerzyk. Beata Sadowska przyznaje, że nie spodziewała się takiego odezwu akcji.

Jeśli i wy chcecie pokazać prawdziwe i naturalne piękno kobiet, przyłączcie się do akcji #jakkazdy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziewczyny! Mam od Was taki odzew po wpisie #fakeoff, że szkoda go zmarnować! Co powiecie na akcję #jakkazdy #likeeverybodyelse ? Pokażmy, że jest alternatywa dla ultra pięknych wyprasowanych, wygładzonych i wyretuszowanych okładek. Każda z nas chce się czasem wystroić i wyglądać jak milion dolarów, ale na co dzień też jesteśmy piękne: jak się uśmiechamy, jak się cieszymy z małych sukcesów, jak świeci słońce, jak syn dostał piątkę, jak facet kupił kwiaty, jak pachnie kawa albo kiedy przeciągamy się po przebudzeniu. Kiedy upieczemy chleb albo kiedy zadzwoni mama. Róbcie sobie zdjęcia bez filtrów i retuszu, oznaczajcie je #jakkazdy #likeeverybodyelse Podsyłajcie mi, a ja będę je wrzucać na Insta Story. Zobaczycie, jest nas więcej zadowolonych po sporcie, potarganych i w wyciągniętych jeansach ;) I to wcale nie oznacza, że nie jesteśmy sexy. No to zaczynam: tak wyglądam po 20km górskiego biegu #jakkazdy #likeeverybodyelse #zerosciemy #naturalnie #nomakeup #nofilter #fakeoff @zborowskazofia @monikakingamrozowska @roma_gasiorowska @paulina_holtz @agnieszka_sienkiewicz_official @malgosia_socha @tojafrycz @soniabohosiewicz @marzena_rogalska @agnieszka_dygant_official @grazyna.wolszczak_official @agnieszkacegielska @beatatadla @kasiakolendazaleska @karolamalina @kamilaszczawinska @martakuligowska @k.bujakiewicz @majabohosiewicz @annalewandowskahpba @joannakulig_official @marcelina_zawadzka @joannakoroniewska @adrianna_palka @martadyks @agnieszka_jerzyk @anja_rubik Liczę na Was!

Post udostępniony przez beata_sadowska (@beata_sadowska_official) Sie 8, 2018 o 7:17 PDT