Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski, choć część osób może już tego nie pamiętać, byli parą. Poznali się na początku lat 90., a nieco ponad dekadę później rozstali. Jaka jest historia ich relacji?

Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski - związek, ślub i małżeństwo

Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski poznali się w 1993 roku w radiu Kolor. Szybko wpadli sobie w oko, a władze stacji wkrótce zdecydowały, że poprowadzą wspólną audycję - Aeroplan. Mimo, że byli razem, według relacji pracującego z nimi wtedy Wojciecha Manna, ukrywali to. 

Łączyła nas wspólna pasja - podróżowanie. Podróżowaliśmy sporo razem. Taka pasja i wspólne odkrywanie to jest coś... - mówiła w 2013 roku w programie Kuby Wojewódzkiego podróżniczka.

W 1994 roku wzięli ślub kościelny. Małżeństwo nie zostało jednak zarejestrowane przez kierownika urzędu stanu cywilnego, a więc świetle prawa ona pozostawała panną, a on kawalerem. Oficjalnie przyznali się do tego dopiero w 1999 roku. Co więcej, pojawili się nawet wspólnie na okładce "Życia na gorąco", a w rozmowie z magazynem zapewnili, że łączy ich uczucie. Nic więcej nie chcieli ujawniać. Znaczną część życia spędzali poza granicami Polski, a gdy już w niej byli niechętnie chodzili na branżowe imprezy.

O ich relacji dowiedzieliśmy więcej dopiero wtedy, gdy się zakończyła...

Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski na imprezie Podróżnik Roku 2001, 29 marca 2002 / fot. AKPA

Zobacz także:

Dlaczego Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski się rozstali?

W 2004 roku Beata Pawlikowska wyznała mediom, że jej związek z Wojciechem Cejrowskim jest już przeszłością. Nieważność małżeństwa orzekł sąd biskupi.

Podróżniczka w wywiadzie dla magazynu Viva! ujawniła, że nie po prostu do siebie nie pasowali pod wieloma względami - mieli różne poglądy, charaktery, wizje.

To nie był dobry związek. Nie lubiliśmy się, nie byliśmy przyjaciółmi. Ja nie lubiłam jego kontrowersyjnego programu w telewizji, bo kompletnie nie zgadzałam się z jego poglądami, on nie znosił moich książek, szczególnie tych o życiu - powiedziała wówczas Beata Pawlikowska.

W 2013 roku w rozmowie, która ukazała się w "Gali" przyznała natomiast, że to ona podjęła decyzję o rozstaniu. 

Kiedy jesteś z kimś tylko dlatego, że czujesz, że nie masz innego wyjścia, to na pewno nie jest dobra miłość. I chociaż trudno jest wyrwać się z takiej emocjonalnej niewoli – niewoli, którą tworzy twój własny strach – to jestem przekonana, że warto zachować się uczciwie i odejść [...] Myślę, że każde z nas było trochę pogubione. Przyciągaliśmy się samotnością, jaką nosiliśmy w sobie. Pozornie było fantastycznie – dwójka szczęśliwych podróżników. Ale to był tylko zewnętrzny obraz. Nikt nie wiedział, jak naprawdę czujemy się ze sobą.

Podróżniczka ujawniła również, że miała już dość gry pozorów i ciągłych kłótni z Cejrowskim:

Uświadomiłam sobie, że nie jesteśmy przyjaciółmi, nie szanujemy się. Miotamy się między niechęcią, miłością, poczuciem winy i obowiązku. Raz się kochamy, potem trzaskamy na siebie drzwiami. To nie jest dobra miłość. To jest rodzaj niewoli. Uczciwie było przyznać się do tego i odejść.

Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski - co mówią o sobie po latach?

Cejrowski nie wypowiada się na temat ex-partnerki, ona, choć wcześniej pozytywnie nie odnosiła się do ich relacji, w 2020 roku przyznała w dzienniku "Fakt", że nieudane małżeństwo wiele ją nauczyło.

Szanuję go i życzę mu wszystkiego co najlepsze. Nie mam już przykrych wspomnień. Wprost przeciwnie, jestem mu wdzięczna dlatego, że poszłam za tym, co czułam w sercu i mogłam dzięki rozstaniu poznać i zrozumieć siebie. Zawsze będę Wojtka szanować - wyznała Beata Pawlikowska.

Zarówno Beata Pawlikowska, jak i Wojciech Cejrowski są w nowych - jak deklarują - szęśliwych związkach. On od 2011 (lub 2010 - red.) roku jest mężem dziennikarki i działaczki katolickiej Joanny Najfeld. Ona od stycznia 2020 zaręczona jest z Dannym Murdockiem - amerykańskim podróżnikiem, którego poznała w 2017 roku podczas samotnej wyprawy w głąb dżungli na granicy Belize i Gwatemali. 

Beata Pawlikowska i Danny Murdock w styczniu 2022 / Instagram @beata.pawlikowska

PRZECZYTAJ TAKŻE: