Beata Kozidrak w #Hot16Challenge2 - królowa jest tylko jedna

Gdy Beata Kozidrak dołącza do Hot 16 Challenge 2, można się spodziewać fajerwerków. Nominowana przez Monikę Brodkę gwiazda Bajmu po raz kolejny udowodniła, że wciąż jest w doskonałej formie. Nie tylko brawurowo zarapowała swoje 16 wersów, ale również zadbała o wyjątkową oprawę tego numeru. W ramach wyzwania nakręciła teledysk w iście królewskim stylu. Jest jak za starych dobrych czasów po 2000 roku, gdy amerykańscy raperzy pokazywali się w pełnych barokowego przepychu willach, a złoto błyskało z każdego kąta. Ale królowa jest tylko jedna. Beata Kozidrak bezbłędnie bawi się konwencją, a w klipie nie brakuje soczystych akcentów w postaci królewskiego tronu i złotej korony. Wnikliwe oko dopatrzy się w teledysku także smaczków rodem z Królowych Życia, takich jak pokaźne odrosty od hybrydy na paznokciach.

- Ja, dom z marmuru. Nic mnie nie wzruszy, może utonę w długach po uszy, lecz blond królowej COVID nie ruszy, blond królowej COVID nie ruszy — rapuje Beata Kozidrak w Hot 16 Challenge 2. 

Piosenkarka nie stroni od politycznych prztyczków w kierunku Jarosława Gowina czy rapującego prezydenta, Andrzeja Dudy i "ostrego cienia mgły". Z wdziękiem odnosi się też do viralowej interpretacji hitu "Co mi Panie dasz". Całość do zjedzenia:

Komentarze pod klipem nie pozostawiają wątpliwości, że Beata Kozidrak jest prawdziwym muzycznym kameleonem - i doskonale radzi sobie zarówno w popowej, jak i hip-hopowej konwencji. Piosenkarka nominowała do wyzwania #Hot16Challenge2 dwa kabarety: Smile i Ani Mru Mru.

Małgorzata Kożuchowska w Hot 16 Challenge 2

Do akcji #Hot16Challenge2 dołączyła także Małgorzata Kożuchowska. Aktorkę nominował raper i producent muzyczny L.U.C. - i trzeba przyznać, że miałyśmy sporo obaw o to, czy gwiazda poradzi sobie z wyzwaniem, Kożuchowska, kojarzona raczej ze spokojnym wizerunkiem, wybrnęła jednak z tej sytuacji brawurowo. Zamiast rapować, postawiła na bardziej jazzujące nagranie, w którym pokazała nie tylko talent wokalny, ale również ogromny dystans do siebie. - Ale żeś mnie wkręcił mordo, ale uwaga, nawijam! - zaczyna swoją "szesnastkę" Małgorzata Kożuchowska. Dalej jest już tylko lepiej. Gwiazda "nawija" m.in. o swoim podziwie dla polskiej służby zdrowia, ale również o tym, jak radzi sobie podczas domowej izolacji.

- W swoim ogródku wyrywam chwasty, bawię się z dzieckiem, ćwiczę podcasty. Słucham mądrzejszych i słucham męża. Jak wszystko minie, wyjdę silniejsza - śpiewa Małgorzata Kożuchowska w #Hot16Challenge2.

Na koniec aktorka nominowała do udziału w akcji Macieja Musiałowskiego, Mary Komasę i Dorotę Masłowską.

Anja Rubik, Natalia Kukulska - i inne gwiazdy w #Hot16Challenge

Zapoczątkowane przez polskich raperów wyzwanie już dawno wykroczyło poza hip-hopowe terytorium. W Hot 16 Challenge wzięło udział sporo gwiazd z innych muzycznych światów, a także osoby spoza branży muzycznej. Swoje szesnastki zarapowali już m.in. Dawid Podsiadło, Monika Brodka i Katarzyna Nosowska, a także Andrzej Duda, Adam Bodnar, Wojciech Mann, Majka Jeżowska, Natalia Kukulska i Anja Rubik. Viralowej zabawie towarzyszy zbiórka pieniędzy na pomoc polskiej służbie zdrowia. 

 

Zobacz także: