India Mahdavi jest wybitną architektką wnętrz, na stałe mieszkającą w Paryżu. Nie bez przyczyny nazywa się ją "królową koloru" - nikt tak jak ona nie potrafi łączyć ze sobą w kompozycje różnych barw. W Londynie w restauracji Sketch na przykład postawiła na kilka różnych poziomów różu, nadają wnętrzu "słodką", ale nieprzesłodzoną atmosferę. W Genewie w 2016 zaprojektowała wnętrza kawiarni Ladurée, francuskiej piekarnio-ciastkarni z tradycjami sięgającymi 1862 roku.

Mahdavi zreinterpretowała na nowo filmowo, francuski styl (widać powiązania ze scenografią filmów Wesa Andersona np. "Grand Hotel Budapest") w szwajcarskim Four Season Hotel. Całość dzieli się na cukiernię z pysznymi deserami za ladą, miejsce do skonsumowania owych deserów czyli tzw. tea room i przestrzeń restauracyjną. Dominują tutaj chłodne odcienie różu i kilka różnych barw zieleni. Dzięki opływowym wykończeniom Mahdavi udało się odtworzyć główny motyw Ladurée - okrągłe, pastelowe ciastka zwane makaronikami.

 

Jeśli przypadkiem będzie na weekend lub na urlopie w Genewie, musicie zajrzeć do tego bajkowego miejsca, zachwyt gwarantowany!