Barack Obama fanem "Gambitu Królowej" z Marcinem Dorocińskim

Stare polskie przysłowie mówi: „Nowy rok, nowy…serial” ? Jakoś tak to szło. Niemniej jednak brzmi bardzo adekwatnie! Nowy serial Netflixa „Gambit Królowej” dosłownie podbił świat! A my, Polacy, możemy być z tego powodu szczególnie dumni, bo jedną z najważniejszych ról zagrał w nim polski aktor Marcin Dorociński. W ostatnim czasie, jak co roku, Barack Obama opublikował listę  ulubionych filmów i seriali 2020 roku. Okazało się, że były prezydent USA jest jednym z fanów szachowej produkcji!

"Gambit Królowej" najpopularniejszym serialem Netflixa

„Gambit Królowej” stał się najpopularniejszą produkcją w historii Netflixa. Nic dziwnego! Wszyscy z obłędem wpatrzeni w ekran, śledziliśmy losy Beth, która bez skrupułów wkroczyła w męski świat szachistów. Kobieca walka o szacunek, hollywoodzka kariera, łamanie stereotypów zachwyciły widzów całej kuli ziemskiej. Pojawienie się w serialu Marcina Dorocińskiego było więc jak wisienka na torcie - szczególnie dla Polek. 

Najlepsze seriale i filmy 2020 według Baracka Obamy

Publikacja najlepszych filmów i seriali Baracka Obamy to zawsze duże wydarzenie. Wszyscy chcemy wiedzieć, co ogląda uwielbiany przez tłumy, były prezydent USA.

Jak wszyscy inni, w tym roku utknąłem w jego trakcie, a streaming jeszcze bardziej zatarł granice między filmami kinowymi a produkcjami telewizyjnymi, więc rozszerzyłem listę o wizualne opowiadania, które podobały mi się w tym roku, niezależnie od formatu. – pisze Barack Obama.

Na liście znalazły się takie tytułu jak „The Boys”, „Crip Camp” i „Better Call Soul”. Oczywiście nie mogło wśród nich zabraknąć legendarnego „Gambitu Królowej”. Gdy do Marcina Dorocińskiego dotarła wiadomość o tym dużym sukcesie, aktor udostępnił wybór Baracka Obamy na swoich mediach społecznościowych i krótko skomentował:

@the.queensgambitnetflix na liście ulubionych seriali @barackobama. Dziękujemy!

Czy decyzja byłego prezydenta USA nas zadziwia? Nie do końca. Sami jesteśmy zachwyceni nową netflixowską produkcją. Niemniej jednak to duże wyróżnienie dla całej ekipy produkcyjnej „Gambitu Królowej”. Dlatego też z ogromną radością i z całego serca  - gratulujemy!