Organizm człowieka składa się prawie w 70 % z wody, ale samo odpowiednie nawodnienie nie jest wystarczającym czynnikiem do utrzymania prawidłowej jędrności skóry. Naskórek jest pozbawiony naczyń krwionośnych i dlatego jego nawodnienie nie przekłada się w prosty sposób jako pochodna odpowiedniej podaży płynów.  Prawidłowa funkcja naskórka w dużej mierze zależy od wilgotności otoczenia i utrzymania szczelności bariery lipidowej, tak aby tworzyła fizjologiczną warstwę okluzyjną, nie pozwalającą na nadmierną utratę wody - mówi ekspert marki Eveline Cosmetics, dermatolog, Bożena Bierzniewska.
Jeśli masz problem z przesuszającą się skórą, a nie lubisz długiego i częstego nacierania się odżywczymi kremami to balsam pod prysznic może być rozwiązaniem właśnie dla Ciebie.
Takie balsamy i żele do mycia z dodatkiem balsamu to nowość na drogeryjnych półkach. W swojej ofercie mają je między innymi: AA, Dove, Eveline i Nivea. Producenci zapewniają, że kosmetyki nie tylko doskonale nawilżą skórę, rozprawią się z jej szorstkością i wygładzą nierówności, ale także zaoszczędzą Twój cenny czas.


Na zdjęciu od lewej: Balsam pod prysznic AA Głębokie Odżywnienie, 19,67 pln, kremowy mus pod prysznic Dove, 11 pln, Wygładzający balsam do ciała pod prysznic NIVEA, 16,99 pln, Intensywnie nawilżający balsam do ciała pod prysznic Eveline Argan Oil, około 16,30 zł

Jak stosować balsam pod prysznic? Umyj ciało tak jak zwykle, następnie nałóż balsam, lekko wetrzyj, spłucz wodą i wytrzyj się ręcznikiem. Gotowe! Nieco inaczej działa lekki mus-krem od Dove. Nim myjesz ciało tak jak zwykłym żelem pod prysznic. Potem po prostu nie nakładasz już balsamu, a ciało jest gładkie!