Kto zagra Wiedźmina w filmie Bagińskiego?

Tomasz Bagiński stworzy do spółki z Netflixem serial o Wiedźminie Sapkowskiego - gdy tylko do sieci przedostała się ta elektryzująca wiadomość, fani od razu zaczęli prześcigać się w spekulacjach, kto zagra główną rolę. Najmocniejszym typem wydaje się Mads Mikkelsen znany z m.in. z  filmu "Jabłka Adama", "Księga Diny" i 21. części serii o Jamesie Bondzie - "Casino Royal". Od kilku lat na Facebooku działa nawet fanpage Mads Mikkelsen na Wiedźmina. Z kolei sam Andrzej Sapkowski jakiś czas temu sugerował, że w Geralta z Rivii mógłby się wcielić Kevin Costner. Teraz na fali zainteresowania nową produkcją Hollywood brytyjski dziennik Independent podał kilka kolejnych nazwisk aktorów branych pod uwagę przy obsadzie Wiedźmina: Viggo Mortensen, Hugh Jackman, Nikolaj Coster-Waldau i ponownie Mads Mikkelsen. Producenci serialu na razie nie potwierdzają tych informacji.

Bagiński stworzy serial o Wiedźminie

Na ekranizację sagi o Wiedźminie, która dorówna poziomem książkom, fani Andrzeja Sapkowskiego czekają już długo. Teraz jest szansa na serial z prawdziwego zdarzenia, bo jednymi z jego producentów będą Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko z Platige Image. Bagiński ma wyreżyserować co najmniej jeden odcinek w każdym sezonie (będzie kilka sezonów!). W produkcję anglojęzycznego serialu zaangażował się także Netflix, pozostaje więc tylko niecierpliwie czekać na rezultaty tej obiecującej współpracy. Panowie z Platige Image komentują na Facebooku:

Morze kawy, nieprzespane noce i wielogodzinne spotkania. To jest za nami. A przed nami oraz Netflix i Sean Daniel Company produkcja serialu na podstawie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, którego jednym z reżyserów będzie Tomek Bagiński. Stało się!

Sapkowski będzie wspierał twórców serialu o Wiedźminie

To nie koniec dobrych wiadomości: przy produkcji serialu będzie pracował także Andrzej Sapkowski, autor bestsellerowej sagi o Wiedźminie. Sapkowskiemu podobno bardzo odpowiada skład ekipy, która zajmie się ekranizacją jego powieści - donosi serwis kultura.gazeta.pl.

Do tej pory powstały dwie produkcje o przygodach Geralta z Rivii, czyli książkowego Wiedźmina. Niestety, zarówno film z 2001 roku w reżyserii Marka Brodzkiego, jak i późniejszy serial zebrały złe recenzje, fani zarzucali twórcom niespójność serialu z powieścią Sapkowskiego, słabe efekty specjalne, zły poziom techniczny.