Jak zostać bizneswoman?

Dorota Kornaszewska, którą zaprosiła Paulina Smaszcz do rozmowy o inspiracji i rozwoju jest prezeską firmy kosmetycznej. Choć na co dzień musi być twardym graczem, w rozmowie pokazała swoją wrażliwą stronę. Wyznaniem o przyjaźni z mężem wzruszyła wszystkich obecnych na nagraniu. A, co wymaga podkreślenia, małżeństwo pani Doroty ma spory staż!

Dorota Kornaszewska przyznaje, że początki rozwijania własnego biznesu nie były porywające, a efekty pozostawiały wiele do życzenia. Pierwsze przedsięwzięcie było na tyle nieudane, że nie ma już po nim śladu. Niemniej jednak – powołując się na słowa założyciela marki Ford, Henry’ego Forda: z każdej porażki można wyciągnąć coś pożytecznego – nie poprzestała na pierwszej próbie i spróbowała ponownie.

Doświadczenie z pracy w dużej firmie zaowocowało. Dziś Dorota Kornaszewska to prężnie działająca bizneswoman w branży beauty. Co jest kluczem do sukcesu?

-  Najgorsze jest nicnierobienie i nieustające narzekanie – twierdzi i podaje własny przepis na sukces w trzech krokach:

  •     szacunek do innych ludzi
  •     pracowitość
  •     konsekwentne dążenie do celu.

ZOBACZ TEŻ:

Zdaniem Doroty Kornaszewskiej ważnym elementem biznesu, ale także funkcjonowania na co dzień jest otaczanie się osobami, których energia nie tłumi naszej, takimi, którzy są wsparciem, a nie hamulcem.

- Myślę, że przede wszystkim trzeba dawać i nie zastanawiać się, czy się w zamian otrzyma. Jeżeli się to daje ludziom, którzy nas kochają, którzy są do nas pozytywnie nastawieni, to po prostu działa w obydwie strony – mówi.

Dorota Kornaszewska wspomina także o swoim mężu:

- My się bardzo dobrze rozumiemy, a co najważniejsze, nie boimy się wzajemnie pytać o poradę.

 

Historia Doroty Kornaszewskiej idealnie pasuje do zasad, którymi dzieli się Paulina Smaszcz w książce „Bądź Kobietą Petardą”. Oto jedno z zadań, które możecie znaleźć w książce i które warto zastosować w życiu:

- Jakimi ludźmi się otaczasz? Jakich przyjaciół wybierasz?

Musisz otaczać się tymi, którzy cię inspirują i dodają ci skrzydeł, a odcinać się od tych, przy których czujesz się źle albo którzy powodują, że nie czujesz się dobrze sama ze sobą i gaśniesz. To nie jest proste i łatwe, ale możliwe.

Więcej porad i narzędzi znajdziesz w książce.

PRZECZYTAJ TEŻ: