Powrót do szkoły po tygodniach wakacji i letniego rozluźnienia nigdy nie jest prosty, niezależnie od tego, czy dziecko idzie do pierwszej klasy szkoły podstawowej, czy kontynuuje naukę kolejnych szczeblach edukacji. Zamiast pływać w basenie czy morzu, wylegiwać się na plaży czy bawić się ze znajomymi od rana do wieczora, musi zasiąść w szkolnej ławce. Umil powrót do szkoły swojemu dziecku i wraz z nim skompletuj wyprawkę szkolną. Co powinno się znaleźć w szafie każdego ucznia?

Wygodny plecak to podstawa

Wybór plecaka to ważna decyzja. Plecak do szkoły powinien być praktyczny, wygodny, przyjazny dla zdrowia i kręgosłupa i, przede wszystkim, podobać się uczniowi, który będzie go nosił. Dla pierwszoklasistów i uczniów klas 1-3 polecamy usztywnione tornistry lub plecaki szkolne dla dzieci z ergonomiczną konstrukcją, wspierającą kręgosłup. Jeśli szkolny ekwipunek Twojego dziecka jest ciężki, postaw na plecak na kółkach. Starsi uczniowie chętniej stawiają na modne plecaki z przydatnymi gadżetami np. breloczki do kluczy, kieszenie na telefon, okulary przeciwsłoneczne, porty do słuchawek itp. 

 

Stylowe i wygodne trampki to must have!

Kiedyś buty do szkoły kojarzyły się jedynie z wygodną oraz jasną podeszwą, która wymagana była podczas zajęć wychowania fizycznego. Dziś ważniejszy jest design i marka nowych sneakersów. Z racji tego, że dzieci i młodzież w wieku szkolnym ma coraz to łatwiejszy dostęp do mody i aktualnych trendów, już od najmłodszych lat zaczyna kreować swój własny styl. Bardzo dobrym wyborem do szkoły są klasyczne trampki i tenisówki. Przy ich wyborze należy postawić na wygodę i jakość wykonania - buty muszą w końcu wytrzymać cały rok szkolny.

 

Komplet dresowy na leniwe dni

Na leniwe dni, na dni kiedy jesteśmy w pośpiechu i zaspaliśmy czy po prostu jako wygodna opcja - komplet dresowy to kolejne must have w szafie każdego ucznia. To nie tylko wygodny strój na co dzień, ale także do szkolnych ćwiczeń. Wygodna to podstawa, gdy trzeba usiedzieć w szkolnej ławce kilka godzin każdego dnia, dlatego kompletu dresowego nie może zabraknąć w szafie żadnego ucznia.

Elegancka koszula

Na Dzień Nauczyciela, apel z okazji Święta Niepodległości, Wigilię klasową czy testy i matury - rok szkolny żadnego ucznia nie obejdzie się założenia eleganckiej koszuli chociaż raz. Dobrze jest przygotować się na te wydarzenia zawczasu. Nie ma nic bardziej stresującego niż szukanie dobrej jakości koszuli dla swojej pociechy na ostatnią chwilę.

Zobacz także: