Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie to miejsce, które dla wielu emerytowanych aktorów, czy muzyków jest bezpiecznym azylem. Nie muszą tutaj martwić się o sprzątanie, czy brak towarzystwa pokrewnych dusz. W domu mieszka m.in. Zofia Kucówna, aktorka i wdowa po legendarnym  Adamie Hanuszkiewiczu, czy znany muzyk Jerzy Połomski. Do tego wyjątkowego grona dołączyła ostatnio babcia Barona, aktorka Marlena Milwiw.

Babcia Barona zamieszkała w domu opieki. Kim jest Marlena Milwiw?

Informację o tym, że babcia Barona przebywa w słynnym domu opieki opublikował "Super Express".

Pani Marlena ostatnio zamieszkała w naszym domu. To bardzo miła kobieta, która grała w wielu serialach oraz teatrach - dowiedział się tabloid od jednej z mieszkanek placówki.

Jak podaje dziennik, aktorka zadomowiła się już w Skolimowie. Urządziła pokój tak, jak chciała, a czas spędza w otoczeniu dawnych przyjaciół. Rodzina cały czas ją odwiedza, a więc 91-letnia artystka nie narzeka na brak towarzystwa.

Pan Baron często odwiedza swoją babcię. To lubiany muzyk - podaje za swoją informatorką "Super Express".

Babcia Barona, Marlena Milwiw urodziła 22 września 1931 we Lwowie. W 1955 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, ale już rok wcześniej zadebiutowała na deskach Teatru Nowej Warszawy w roli Ruth w dramacie "Niemcy" autorstwa Leona Kruczkowskiego (niegdyś lektura szkolna). W 1962 roku wystąpiła w kultowym dziś filmie "Jak być kochaną" w reżyserii Wojciecha Hasa. W swoim dorobku artystycznym ma role teatralne, filmowe i serialowe. Zagrała m.in. w kultowej komedii „Och Karol”, serialach "Warto kochać", czy "Rajskie klimaty". Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Zdjęcia babci Barona, Marleny Milwiw znajdziecie w galerii pod artykułem.

CZYTAJ TAKŻE: