Partnerka Anthony'ego Bourdain Asia Argento molestowała nastolatka?

Asi Argento była jedną z pierwszych kobiet, które odważyły się głośno opowiedzieć o traumatycznych wydarzeniach związanych z molestowaniem i gwałtem, których doświadczyły. Przemowa Argento, adresowana do jej oprawcy, Harvey'a Weinsteina, była jednym z początków głośnej, globalnej akcji w mediach społecznościowych #MeToo. Dzięki niej dziesiątki tysięcy kobiet opisało swoje historie związane z molestowaniem seksualnym i otworzyło oczy świata na skalę tego problemu. 42. letnie Argento była też partnerką słynnego szefa kuchni i bohatera programów kulinarnych, Anthony'ego Bourdaina, aż do chwili jego samobójczej śmierci.

Sprawa molestowanie 17.letniego aktora przez 37.letnią wówczas Asię Argento wyszła na jaw, kiedy amerykańskie media dotarły do detali umowy, którą miała zawrzeć z 22.letnim dziś Jimmym Bennettem. W jej świetle włoska aktorka i reżyserka miała zapłacić 380 tysięcy dolarów w zamian za milczenie chłopaka i nieskładanie przeciw niej pozwu. Pieniądze znalazły się na koncie aktora dopiero w zeszłym roku, tuż po tym, kiedy Asia Argento oskarżyła o gwałt producenta filmowego Weinsteina.

Asia Argento twarz #MeToo

Jimmy Bennett, który jako nastolatek zagrał w filmie "The heart is deceitful above all things" reżyserowanym przez Argento (ona grała matkę-prostytutkę, on jej syna), został zaproszony przez Argento do pokoju hotelowego w Ritz-Carlton w Marina Del Rey, upojony alkoholem i zmuszony do odbycia stosunku płciowego. W tym czasie Bennett miał 17 lat, aktorka 37 lat. W świetle prawa w Kalifornii seks z osobą nieletnią poniżej 18.roku życia jest karalny. Ta sprawa miała "niszcząco" wpłynąć na psychikę i karierę młodego aktora. W ciągu najbliższych dni Bennett ma wystosować oficjalne oświadczenie, póki co nie chce komentować odnalezionych przez dziennikarzy dokumentów i zdarzeń.

Asia Argento wciąż jest w żałobie po samobójczej śmierci partnera, Anthony'ego Bourdain. To ona jako jedna z pierwszych opisała publicznie gwałt w czasie festiwalu filmowego w Cannes w 1997 roku. Włoska aktorka miała wtedy 21.lat i nie chciała zrywać kontaktów z Weinsteinem, ponieważ obawiała się go. W świetle oskarżeń o molestowanie nastolatka, jej wiarygodność może zostać podważona. Weinsteinowi udowodniono jednak przestępstwa seksualne względem trzech kobiet, nie ma w tym gronie Argento.