Kim jest córka Joe Bidena: Ashley Biden

Ashley Biden ma 39 lat i jest jedną córką Joe Bidena. Mężczyzna przeżył wielką tragedię – jego pierwsza żona i roczna córeczka zginęły w wypadku samochodowym. Z pierwszego małżeństwa miał również dwóch synów, a z drugą żoną doczekał się Ashley. Niestety to nie był koniec dramatów w życiu Bidena. Jeden z chłopców zmarł w 2015 po walce z chorobą. Na szczęście mężczyzna mógł liczyć na wsparcie drugiej żony, Jill i dwójki młodszych pociech. Drugi z jego synów, Hunter Biden, jest doradcą inwestycyjnym i amerykańskim prawnikiem. Prywatnie Ashley jest żoną chirurga plastycznego i otolaryngologa, Howarda Kreina.

Ashley Biden od dziecka miała w sobie pasję do niesienia pomocy innym. Już jako mała dziewczynka zorganizowała swoją pierwszą akcję – namówiła kolegów i koleżanki ze szkoły, by wspólnie napisali list do firmy, która testuje kosmetyki na zwierzętach. Jak podaje Viva.pl, w jednym z wywiadów zaznacza, że altruizm płynie w jej krwi.

Pasja do pracy społecznej zaczęła się w bardzo młodym wieku. Mój tata przez całe życie jest urzędnikiem państwowym; moja mama była nauczycielką w szkole publicznej-to jest w moim DNA.

Wyznaje również, że jej ojciec był dla niej wielką inspiracją i autorytetem. To on nauczył ją przeciwstawiać się złu, a ona zdecydowała się wykorzystać to w swojej przyszłej działalności zawodowej.

Zawsze byłam mediatorką i nie mogłam znieść, gdy ktoś był wyśmiewany lub prześladowany. Mój tata zawsze uczył mnie, że milczenie jest przyzwoleniem na zło i że muszę stanąć w obronie każdego, kto jest traktowany niesprawiedliwie. Towarzyszyło mi to przez całe życie i jest zasadą przewodnią w moich działaniach zawodowych.

ZOBACZ TEŻ: Kamala Harris w ważnym przekazie do wszystkich kobiet: "Mogę być pierwszą kobietą na tym stanowisku, nie będę ostatnią"

Foto: Getty Images

Ashley Biden: praca

Ashley Biden pracowała przez 15 lat w Departamencie Usług w Delaware dla Dzieci, Młodzieży i Ich Rodzin, gdzie zajmowała się tworzeniem programów edukacyjnych i pomaganiem ofiarom przemocy. W 2012 roku została zastępczynią dyrektora w Delaware Centre for Justice, a w 2014 roku – dyrektorem wykonawczym. Jest również autorką programu SWAGG (Student Warriors Against Guns and Gangs), który miał na celu wyeliminowanie działalności gangów wśród młodzieży i ograniczenie przestępstw w hrabstwie New Castel.

Ashley Biden w 2017 roku założyła również markę modową – Livelihood. Część dochodu ze sprzedaży ubrań przeznaczana jest na walkę z nierównościami rasowymi i finansowymi.

ZOBACZ TEŻ: Pierwszy raz w historii Polka będzie monitorować wybory prezydenckie w USA. Kim jest Urszula Gacek?

Foto: Getty Images

Ashley Biden: kampania wyborcza Joe Bidena

Ashley Biden była ogromnym wsparciem dla swojego ojca w czasie jego ostatniej, zakończonej sukcesem, kampanii. Aktywnie udzielała się na wiecach wyborczych. Media rozpisywały się o jej wystąpieniu podczas Women For Biden w Wisconsin, gdzie podkreśliła, że walka z nierównościami będzie jednym z priorytetów Joe Bidena.

Jestem tu dzisiaj, ponieważ uwielbiam mojego ojca, ale też głęboko wierzę, że ma on charakter i wizję, by przewodzić temu krajowi. Kiedy mówię, że jestem gotowa na prezydenturę Biedna, to nie tylko dlatego, że uważam, że mój tata jest najlepszym kandydatem. Z moim ojcem jako prezydentem zdołamy rozwiązać niektóre z wielkich wyzwań naszego pokolenia. Pomoże publicznym szkołom stać się miejscem sprawiedliwym, gdzie panuje równość, miejscem, gdzie każdy ma swoją szansę. Zapewni opiekę zdrowotną dla dzieci, na którą stać będzie każdego. Stworzy dobrze płatne miejsca pracy. Zajmie się kryzysem klimatycznym i wprowadzi rozwiązania, które będą wspierały rozwój sektora energii odnawialnej. Ma empatię i hart ducha, by pomóc nam uporać się z różnicami rasowymi i ekonomicznymi, które podkopują wszystkie społeczności. Nie popełnijcie błędu, kobiety zadecydują o tych wyborach. Kobiety koloru zadecydują o tych wyborach.

ZOBACZ TEŻ: Wybory prezydenckie w USA 2020. Kim jest Jill Biden, żona Joe Bidena?

Foto: Getty Images