Ash silver hair – modny kolor włosów na wiosnę

Nadchodzący sezon niezaprzeczalnie należy do blondu. Będziemy go nosić zarówno w żółtym, słomkowym odcieniu, jak i w zdecydowanie chłodniejszych wariantach, wpadających w platynę. Teraz do gry wkroczył jeszcze jeden odcień: popielatej szarości ze srebrnym połyskiem, którą mogłyśmy już podziwiać na głowie Lady Gagi, Iskry Lawrence, Cardi B czy Ariany Grande. Można go było podziwiać także na pokazie Comme des Garçons.

Czy to złoty czas dla srebrnych włosów?

Wszystko wskazuje na to, że srebrne fryzury nie tylko nie wychodzą z mody, ale mają się o wiele lepiej, niż dotychczas. Wystarczy spojrzeć na liczbę zapytań w wyszukiwarkach internetowych, czy rosnącą liczbę zdjęć #silverhair na Instagramie. Coraz więcej osób decyduje się też na podkreślenie naturalnej szarości, prosząc stylistów m.in. o dodanie srebrnych refleksów.

Jak osiągnąć perfekcyjny szary kolor?

By wszystko poszło tak, jak trzeba, najlepiej oddać się w ręce specjalisty. Jak mówią styliści fryzur, osiągnięcie idealnego odcienia szarości wymaga najpierw rozjaśnienia włosów do blondu, a dopiero później tonowanie ich szarymi odcieniami. Trzeba mieć też świadomość tego, że rozjaśnienie włosów na całej długości może je osłabiać. Eksperci zalecają więc, by po koloryzacji zafundować włosom maskę odżywczą – zarówno w domu jak i tę profesjonalną, w salonie fryzjerskim. Jakie odcienie szarości będą królować tej wiosny? Zobaczcie nasze typy w galerii!