Ash brown hair: najmodniejsza koloryzacja dla brunetek

Rozjaśnianie włosów złocistymi odcieniami triumfowało przez ostatnie kilka sezonów. Brąz łączono już z blondem (bronde), rudymi włosami (ronze) i rozjaśniano jaśniejszymi refleksami (sombre i ombre). Teraz przyszła pora na zupełnie nowy, zdecydowanie chłodniejszy kolor. W tym sezonie brąz łączymy z szarością, nadając mu wyjątkowy, popielaty odcień, od którego wywodzi się nazwa tej koloryzacji. Całość uzupełniają srebrne refleksy, które dodają fryzurze blasku i ruchu. To idealna propozycja dla brunetek, które chcą odświeżyć fryzurę i jednocześnie zachować jej naturalny wygląd. 

Ash brown hair - jak uzyskać taki efekt?

Ash brown hair to technika, która pozwala stopniować efekt. W zależności od potrzeb, możemy nieco ochłodzić lub ocieplić naturalny brąz. Pod hasztagiem #ashbrownhair znajdziesz tysiące podpowiedzi. Wśród nich są szare, przydymione odcienie, naturalny brąz ze srebrnymi akcentami albo popielate pasma ocieplone beżem. W palecie farb Cameleo Omega Plus znajdują się zarówno chłodne, wpadające w szarość metaliczne blondy, jak i zimne odcienie brązów.

Jeśli farbujesz włosy w domu, sposób koloryzacji będzie uzależniony od wyjściowego koloru. Jeśli masz jasne lub blond włosy, wystarczy nałożyć na nie dwa wybrane odcienie. Jeśli masz bardzo ciemne lub czarne włosy, przed koloryzacją konieczne może być ich uprzednie rozjaśnienie. Najprostsze zadanie będą mieć klasyczne brunetki - wystarczy nałożyć tylko jaśniejszy odcień na końcówki. Po koloryzacji nie zapomnij o nałożeniu balsamu z keratyną, który pomoże odżywić włosy i zapewni im trwalszy kolor.