Artyści przeciw nienawiści: data i miejsce koncertu

Pomysł na koncert „Artyści przeciw nienawiści” zrodził się po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który zginął z rąk nożownika podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z inicjatywą wyszła Doda, która zaproponowała zorganizowanie charytatywnej imprezy ponad podziałami, jako głos sprzeciwu wobec wszechobecnego w sferze publicznej hejtu. Wokalistka, która sama od lat zmaga się z nienawistnymi komentarzami, zaprosiła do współpracy ponad stu polskich artystów, wśród których znaleźli się m.in. Katarzyna Nosowska, Justyna Steczkowska czy Michał Szpak. Wczoraj na swoim Instagramie Doda zamieściła plakat koncertu „Artyści przeciw nienawiści” i poinformowała o dacie oraz miejscu wydarzenia. Wbrew oczekiwaniom wielu osób, koncert nie odbędzie się w Gdańsku, lecz w Łodzi, 27 lutego w Atlas Arenie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Oświadczenie na @artysciprzeciwnienawisci

Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen) Sty 22, 2019 o 9:13 PST

Artyści przeciw nienawiści: kto wystąpi podczas koncertu?

Na zaproszenie do udziału we wspólnym koncercie odpowiedziała ponad setka wykonawców. Póki co wiadomo, że w ramach inicjatywy "Artyści przeciw nienawiści" wystąpią m.in. Katarzyna Nosowska, Justyna Steczkowska, Mela Koteluk, Michał Szpak, Quebonafide, Margaret, Sarsa, Bajm i Ewelina Lisowska. W inicjatywę zaangażowani są także Grzegorz Hyży i jego żona Agnieszka Hyży (która zajmie się PR-em i relacjami z mediami), Dawid Kwiatkowski oraz Patricia Kazadi. Organizatorzy podali do wiadomości, że za reżyserię widowiska będzie odpowiedzialny Bolesław Pawica. Obecnie artyści apelują do mediów o wsparcie wydarzenia ponad podziałami. Doda już wcześniej podkreśliła, że chciałaby, by koncert był pokazany przez wszystkie czołowe stacje telewizyjne.

- Od ponad tygodnia zespół osób, który włączył się pro bono w organizacje koncertu z udziałem polskich artystów, pracuje intensywnie nad stworzeniem wydarzenia, które połączy wszystkich, przeciwstawi się mowie nienawiści, zatrzyma falę hejtu, wrogości i złych emocji. Polscy artyści chcą być ponad podziałami społecznymi i politycznymi i zjednoczyć swoich fanów. (...) Idea koncertu i spotkania jest inicjatywą wszystkich artystów - czytamy na Instagramie Artyści przeciw nienawiści.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hura oto data i miejsce ! @artysciprzeciwnienawisci

Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen) Sty 29, 2019 o 9:00 PST