Aplikacja do oglądania seriali - IMDb

Zaczynamy od apki, która cieszy się ogromnym uznaniem miłośników seriali na całym świecie. IMDb to jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł informacji o serialach, filmach i występujących w nich gwiazdach.

Po zalogowaniu do aplikacji otrzymujemy możliwość obserwowania ulubionych tytułów, dzięki czemu zawsze będziemy na bieżąco ze wszystkimi aktualnymi informacjami. To daje pewność, że nie przegapimy premiery kolejnego sezonu czy odcinka. Użytkownicy mogą przeglądać trailery i fragmenty poszczególnych produkcji, zapoznać się z najświeższymi wiadomościami, przeglądać najlepsze cytaty z poszczególnych serii, czytać opisy i recenzje oraz dowiedzieć się, w jakich serwisach lub na jakich kanałach można obejrzeć dane tytuły

To jeszcze nie wszystko. W aplikacji nie brakuje relacji z eventów związanych z danymi produkcjami, ciekawostek na temat występujących w nich gwiazd oraz wywiadów, także ekskluzywnych. To jedno z najbardziej kompleksowych narzędzi dla każdego miłośnika seriali.

Zobacz też:

Sex Education sezon 3. - wiemy, co wydarzy się w nowej serii!

Netflix zapowiedział garść serialowych nowości. Będzie się działo!

Aplikacja do oglądania seriali - SeriesFad - Zarządzaj Serialami

Kolejna propozycja na naszej liście to znana i lubiana aplikacja SeriesFad. To narzędzie służy przede wszystkim do zarządzania bazą seriali i przyda się przede wszystkim tym osobom, które chcą na bieżąco śledzić kilka tytułów (czyli właściwie każdemu miłośnikowi hitowych produkcji).

Zobacz także:

Funkcjonalność tego programu pozwala na przeglądanie opisów i oglądanie trailerów poszczególnych tytułów oraz na otrzymywanie powiadomień o nowych odcinkach. Każde z tych narzędzi okazuje się niezwykle przydatne, jednak SeriesFad to przede wszystkim praktyczny organizer, który pozwoli na łatwe zarządzanie ulubionymi tytułami.

Po wybraniu ulubionych tytułów, użytkownik będzie otrzymywał powiadomienia o kolejnych odcinkach i odcinkach specjalnych. Obejrzane epizody będzie można oznaczyć, co znacząco ułatwi poruszanie się w gąszczu tytułów. Kolejną ciekawą funkcją są rekomendacje na podstawie listy ulubionych tytułów, program wyselekcjonuje seriale odpowiadające preferencjom użytkownika. Każda zalogowana osoba ma też możliwość oceniania i komentowania poszczególnych tytułów.  

Zobacz także:

Najlepsze aplikacje do sprawdzania jakości powietrza

Jak zrobić kolaże na telefonie? Oto najlepsze aplikacje!

Aplikacja do oglądania seriali - Next Episode - Track TV Shows, Movies & TV Series

Nasza kolejna propozycja to Next Episode. W pierwszej chwili funkcjonalność aplikacji może wydać się mocno ograniczona, jednak to tylko pozory. To niezwykle praktyczne narzędzie oferuje wszystko, czego potrzebuje każdy miłośnik seriali.

Aby otrzymywać informacje o serialach, użytkownik musi wybrać ulubione pozycje z niezwykle bogatej bazy. Otwierając dany tytuł, od razu pojawia się opis poprzedniego i następnego odcinka, łącznie z datą premiery. Aplikacja daje też możliwość przejrzenia szczegółów każdego sezonu i obejrzenia dostępnych zwiastunów.

Ciekawą i niezwykle przydatną funkcją jest kalendarz, w którym zaznaczone są daty emisji wszystkich produkcji, które zostały oznaczone jako ulubione. Kolejna użyteczna opcja pozwala zapoznać się z trendami panującymi w świecie seriali i najlepiej ocenianymi tytułami.

Przeczytaj też: 15 najlepszych aplikacji do przerabiania zdjęć na telefonie

Aplikacja do oglądania seriali - SeriesGuide

Serwis internetowy Trakt jest doskonale znany każdemu fanowi produkcji odcinkowych, jednak mimo głosów miłośników portalu, nadal nie doczekaliśmy się oficjalnej aplikacji. Pozostają nam narzędzia klienckie, a jednym z najlepszych jest SeriesGuide.

Aplikacja pozwala łatwo odnaleźć ciekawe tytuły i śledzić aktualnie oglądane produkcje. Funkcja powiadomień zadba o to, żeby użytkownik nie przegapił żadnego kolejnego odcinka. SeriesGuide jest zintegrowany z serwisem Trakt, więc z poziomu aplikacji zyskujemy wygodny dostęp do listy naszych ulubionych seriali, ocen i komentarzy. Daty poszczególnych premier można dodawać do swojego mobilnego kalendarza, co daje mnóstwo dodatkowych możliwości w kwestii powiadamiania. Z poziomu aplikacji można też łatwo wyszukać trailery i fragmenty odcinków danego serialu w serwisie YouTube.

Aplikacji SeriesGuide należy się wielki plus za niezwykle przejrzysty i czytelny interfejs. Tutaj dosłownie wszystko jest na swoim miejscu, a użytkownik nie ma wrażenia, że program jest przeładowany zbędnymi funkcjami, co niestety stanowi częstą przypadłość wielu konkurencyjnych narzędzi. 

Poznaj też Najlepsze aplikacje z przepisami - sprawdzą się w kuchni!

Aplikacja do oglądania seriali - TV Time: Track Shows & Movies

Następna aplikacja, która zasługuje na uwagę każdego miłośnika seriali, to TV Time. To niezwykle użyteczne narzędzie jest jednym z najbardziej funkcjonalnych organizerów produkcji filmowych i telewizyjnych.

TV Time daje możliwość tworzenia biblioteki tytułów, które zostały już obejrzane, oraz bazy seriali, które użytkownik chce obejrzeć w przyszłości. Przy każdym odcinku podana jest data premiery i opis. Użytkownicy mają możliwość oceniania i komentowania poszczególnych serii. Nie zabrakło też możliwości wzięcia udziału w głosowaniu na ulubionego bohatera danej serii. Z pomocą aplikacji można też łatwo odszukać platformę lub stację telewizyjną emitująca dany tytuł.

Przydatną funkcją są spersonalizowane rekomendacje. Na podstawie biblioteki tytułów obejrzanych i do obejrzenia aplikacja podsuwa propozycje innych seriali o zbliżonej tematyce. Nie zabrakło też propozycji.

Zobacz też: Genialne aplikacje do rozpoznawania roślin. Będziesz zaskoczona, jakie to proste!

Aplikacja do oglądania seriali - Hobi

Ostatnią propozycją na naszej liście jest Hobi. To idealna propozycja dla osób, które od tego typu aplikacji oczekują przede wszystkim prostoty obsługi. 

Aby dodać dany serial do bazy śledzonych produkcji, wystarczy tylko tapnąć miniaturkę. Gdy stworzymy swoją bibliotekę, do dyspozycji otrzymamy trzy zakładki. W pierwszej znajdziemy zaległe odcinki, w drugiej - obserwowane tytuły, a w trzeciej - propozycje seriali, które powinny spodobać się użytkownikowi. To tyle. Brakuje tu wielu dodatkowych funkcji, ale dla wielu osób (zwłaszcza dla tych, które nie znają języka angielskiego) będzie to ogromną zaletą. Nie każdy przecież jest zainteresowany dostępem do quizów i nie każdy oczekuje od takiego narzędzia funkcji typowych dla aplikacji społecznościowych.

Kolejną zaletą Hobi jest niezwykle bogata baza seriali. Niewiele jest zagranicznych aplikacji, w których znajdziemy praktycznie pełny zestaw polskich tytułów. W tym przypadku trudno jest natomiast odszukać serial, którego nie ma w bibliotece.