Aplikacja do robienia filmików ze zdjęć - Video Maker & Photo Slideshow

Jako pierwszą polecamy aplikację, która pozwala stworzyć ze zdjęć niezwykle atrakcyjny klip. Gdy chcemy pochwalić się naszymi ujęciami przed znajomymi, zwykle wybieramy zaimplementowaną w galerii opcję pokazu slajdów. Tyle tylko, że taki pokaz nie jest zbyt interesujący - fotografie ,,przeskakują" jedna po drugiej, zupełnie jakby pokazująca je osoba po prostu naciskała przycisk ,,next". Jeżeli chcesz uatrakcyjnić prezentację, stwórz ze zdjęć krótki filmik.

Video Maker & Photo Slideshow w łatwy i intuicyjny sposób pozwala stworzyć z wybranych przez użytkownika zdjęć atrakcyjny wizualnie klip. Do wyboru otrzymujemy wiele ciekawych animacji, które dodają kadrom dynamiki. Animowane są też przejścia między fotografiami. Do każdego filmiku możemy dodać muzykę, efekty, filtry (także takie, które dodają stworzonemu klipowi wyraźnie filmowy charakter) czy naklejki. Aplikacja daje możliwość natychmiastowego udostępnienia efektu swojej pracy na TikToku, Facebooku czy YouTube'ie.   

Sprawdź także: 15 najlepszych aplikacji do przerabiania zdjęć na Instagramie - używają ich topowi influencerzy

Aplikacje do robienia filmików - Inshot

Następna propozycja w naszym zestawieniu to Inshot. To narzędzie przypadnie do gustu przede wszystkim tym osobom, którym zależy, by ich nagrania świetnie prezentowały się na Instagramie. 

Po uruchomieniu opcji edycji plików wideo, aplikacja w pierwszej kolejności zaproponuje nam możliwość przycięcia materiału. To istotne ułatwienie, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że większość użytkowników tego typu programu wykorzystuje je właśnie do tego celu. Co ważne, Inshot daje możliwość skrócenia nie tylko początku lub końcówki nagrania. W równie łatwy sposób można wyciąć także środkowe ujęcia. W aplikacji dostępna jest też funkcja zapętlania. 

Nie zabrakło ciekawych opcji edytorskich. W intuicyjny sposób można wyznaczyć obszary tła, które ulegną rozmyciu. W ten sposób można uzyskać estetyczny i interesujący efekt bokeh (braku ostrości na drugim planie). Nie ma najmniejszego problemu z wykadrowaniem poszczególnych ujęć, wykonania korekty kolorów, przyspieszenia lub spowolnienia sceny i dodania ścieżki dźwiękowej (z biblioteki lub zewnętrznego źródła). Producent nie zapomniał też o funkcji dodawaniu tekstu, naklejek i emoji.

Warto wspomnieć, że Inshot oferuje coś więcej niż tylko obróbkę wideo. Aplikacja umożliwia też pracę ze zdjęciami i tworzenie kolaży.   

Zobacz także:

Zobacz także: Aplikacja do oglądania seriali za darmo? Mamy listę darmowych aplikacji, w których za darmo sprawdzisz co działo się w ostatnich odcinkach

Aplikacja do łączenia filmików - Quick

Kolejna propozycja w naszym zestawieniu to całkowicie darmowe narzędzie, dające dostęp do wielu przydatnych funkcji. Quick, bo o tej aplikacji mowa, to dzieło specjalistów z firmy GoPro, której logo sygnuje najpopularniejsze na rynku kamery sportowe. Czy trzeba lepszej rekomendacji?

O charakterystyce tej aplikacji dużo mówi już sama nazwa - ma działać szybko i łatwo. Tak też jest w rzeczywistości. Na szczególną uwagę zasługuje funkcja automatycznego tworzenia klipów. Użytkownik musi tylko wybrać interesujące go filmy i zdjęcia, a aplikacja sama odszuka najciekawsze momenty i zmiksuje je do postaci jednego filmu. Co warte podkreślenia, ta funkcja działa naprawdę dobrze! Nie oznacza to jednak, że program skazuje nas na gust automatyki. W każdej chwili możemy sami określić, które ujęcia znajdą się w naszym filmie. Nie znajdziemy tu jednak zaawansowanych narzędzi, więc aplikacji Quick nie można nazwać rozbudowanym programem montażowym, ale nie taka jest też jej rola.

W bibliotece znajdziemy aż 23 szablony montażowe. Każdy klip możemy personalizować, dodając do niego napisy (także tytułowe) i emoji. Nie ma najmniejszego problemu z dodaniem dowolnej ścieżki dźwiękowej, a nagranie możemy przyciąć do dowolnego formatu, co znacząco ułatwia zamieszczenie klipu w mediach społecznościowych.

Jako aplikacja autorstwa GoPro, Quick świetnie działa we współpracy z GoPro App. Nie oznacza to jednak, że z dobrodziejstw tego programu skorzystają wyłącznie użytkownicy amerykańskich kamer sportowych, nic z tych rzeczy. Quick bez problemu wykrywa pliki nagrane przy użyciu wbudowanej w smartfon kamery, jak i nagrania pochodzące z zewnętrznych źródeł.    

Sprawdź także: TOP 5 aplikacji do rozpoznawania muzyki: koniec z zastanawianiem się, co to za fajny kawałek

Aplikacja do montowania filmów - PowerDirector

Montaż filmów kojarzy nam się przede wszystkim z potężnymi komputerami. Tymczasem okazuje się, że także za pomocą smartfona możemy zmontować interesujący materiał wideo, korzystając przy tym z wielu zaawansowanych opcji. Jednym z najlepszych narzędzi, które to umożliwiają jest PowerDirector. Jeżeli szukasz aplikacji, która da ci pełną kontrolę nad obrabianymi plikami, lepszej nie znajdziesz.

Po załadowaniu pliku, film widoczny jest w formie osi czasu, zupełnie jak w profesjonalnych programach desktopowych. Dzięki temu łatwo można wybrać klatki, z którymi chce się pracować. Poszczególne ujęcia można wzbogacać wieloma edytwalnymi efektami, zmieniać ich jasność i nasycenie kolorów, dodawać napisy, przyspieszać lub spowalniać itd. 

Na uwagę zasługuje dobrze działająca funkcja stabilizacji, dzięki której nawet mocno ,,roztrzęsione" materiały będą prezentowały się znakomicie. Nie zabrakło opcji dodawania oddzielnych ścieżek dźwiękowych, np. z głosem lektora i muzyką. PowerDirector umożliwia pracę z kilkoma plikami wideo, które na koniec można połączyć w jeden film. Co istotne, aplikacja nie ma żadnych problemów z obsługą materiałów nagranych w jakości 4K. 

Nie ma wielu mobilnych aplikacji, które oferują tak rozbudowaną funkcjonalność. Po poznaniu wszystkich opcji oferowanych przez apkę, bez problemu stworzymy materiał, który podbije media społecznościowe. To także idealny wybór dla początkujących YouTuberów, realizujących swoje nagrania za pomocą kamery smartfona.  

Sprawdź także: Najlepsze aplikacje do robienia kolaży na telefonie: nasze top 5 darmowych aplikacji do ściągnięcia!

Aplikacja do obróbki filmów - VivaVideo

Ostatnia aplikacja na naszej liście to kombajn łączący w sobie najlepsze cechy wszystkich poprzednich. VivaVideo to świetnie działające i intuicyjne narzędzie do edycji i montażu krótkich filmików. 

Funkcjonalność opisywanej apki pozwala na nakładanie zachwycających filtrów, ciekawych naklejek i tekstu. To jeszcze nie wszystko, z pomocą VivaVideo łatwo dodasz do filmu zdjęcia, zmienisz ścieżkę dźwiękową nagrania i wstawisz efektowne przejścia między poszczególnymi scenami. Nie zabrakło też zaawansowanych opcji edytorskich - przycinania plików, wycinania fragmentów filmu, kadrowania ujęć, blurowania fragmentów kadru i wielu innych.

Początkowo ilość funkcji opisywanej aplikacji może wydać się przytłaczająca, na szczęście interfejs jest niezwykle intuicyjny i nie trzeba być doświadczonym filmowcem, by móc łatwo skorzystać ze wszystkich opcji programu. Warto też zaznaczyć, że rozbudowana funkcjonalność nie wpływa negatywnie na płynność działania apki.

Zobacz także: Aplikacja do rozpoznawania roślin - jak działa i która jest najlepsza? Oto lista najlepszych aplikacji do rozpoznawania roślin po wyglądzie