Antonina Turnau i Marek Kondrat są małżeństwem od siedmiu lat. Wychowują 4-letnią córkę Helenę. Większość czasu spędzają poza Polską - w Hiszpanii prowadzą biznes i mają przepiękny dom. Jaką są parą?

Antonina Turnau i Marek Kondrat - jak się poznali?

Antonina Turnau pochodzi z artystycznej rodziny. Jej ojcem jest muzyk związany z Krakowem - Grzegorz Turnau, matką - flecistka flecistki Maryna Barfuss. Turnau kształciła się na Uniwersytecie Jagiellońskim i w Szkole Artystycznej Projektowania Ubioru. Przez pewien czas pracowała w Radiu Kraków, a także poświęcała się pisaniu książek.

Starszego o 38 lat męża poznała jako mała dziewczynka - był przyjacielem ojca. Ponownie spotkali się po latach, gdy Antonia pracowała w radiu. Zaczęło się od wywiadu, który okazał się tym przełomem w ich relacji. Ich związek natychmiast wywołał niemałe poruszenie w mediach. Oni nie zamierzali jednak niczego komentować i wycofali się z życia publicznego.

Antonina Turnau i Marek Kondrat - ślub i dziecko. Córka Helena jest największym szczęściem pary

Ślub pary odbył się 19 września 2015 roku w jednej z krakowskich restauracji, której właścicielem jest Marek Kondrat. Na potrzebę ochrony prywatności w lokalu zasłonięto zasłony, a goście i państwo młodzi przybyli na ceremonię incognito. Po ślubie z aktorem córka Grzegorza Turnaua przyjęła nazwisko męża.

Trzy lata później, w 2018 roku na świat przyszła córka pary, Helena.

Jest wrażliwa na przyrodę, tego jej nie zabraknie. I rośnie w różnorodności kulturowej. Będziemy zabiegać, żeby była człowiekiem otwartym, a co ze swoim życiem zrobi, to jej, Heleny, sprawa - powiedział w niedawnej w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" aktor.

Marek i Helena Kondrat w 2020 roku / fot. facebook.com /Marek Kondrat

Zobacz także:

Antonina Turnau: małżeństwo z aktorem. Jakim mężem jest Marek Kondrat?

Niedawno Antonina Turnau po raz pierwszy opowiedziała o tym, jakim mężem jest Marek Kondrat. Udzieliła wywiadu "Fashion Magazine". Dziennikarz jako punkt zaczepienia wybrał wypowiedź Antoniny sprzed lat, kiedy to stwierdziła, że będzie szukać partnera podobnego do ojca. Czy tak się stało?

Pod wieloma względami tata i Marek są kompletnie inni. Na pewno mój tata jest i zawsze był dla mnie wzorcem mężczyzny i wzorem męża, kiedy obserwowałam jego relację z mamą. Marek daje mi poczucie bezpieczeństwa, akceptacji, jest czuły i mądry – powiedziała Antonina Turnau na łamach "Fashion Magazine". 

Obecnie Kondratowie większość czasu spędzają w Hiszpanii, gdzie mają dom i biznes. Para prężnie działa w przemyśle winiarskim.

Mieszkamy pod górami, które mają 1300 m. My żyjemy na 500 m. Wokół mamy las piniowy, rzadki w Hiszpanii. Klimat jest taki, że nie rośnie tu dużo drzew. Ale jest pięknie [...] W naszej wiosce mieszka 700 osób, połowa to cudzoziemcy [...] Mamy trzy godziny w góry do Sierra Nevada. Sześć godzin i jesteśmy w Pirenejach. Fantastyczne kulturowo miejsca, mieszkańcy zachowują swoją tożsamość, zupełnie inną niż andaluzyjska czy walencka - chwalił mieszkanie w Hiszpanii aktor.

CZYTAJ TAKŻE: