Anthony Hopkins i Oscar za rolę w filmie "Ojciec"

Oscarowa gala 2021 za nami. Na liście laureatów tegorocznych Oscarów pojawił się niezastąpiony i wspaniały Anthony Hopkins, który otrzymał statuetkę dla najlepszego aktora za rolę w filmie „Ojciec”. Tym samym Anthony Hopkins został najstarszym aktorem w dziejach kina, który zdobył Oscara!

Wszystko to, jak się okazuje, „dotarło” do Anthony’ego Hopkinsa ze znacznym opóźnieniem. Gwiazdor przespał Oscary 2021! Kiedy się obudził po długim śnie, cały świat już wiedział o jego zwycięstwie. Anthony Hopkins, gdy dowiedział się o nagrodzie, był oszołomiony, ale jednocześnie podekscytowany!

- Dzień dobry. Oto jestem w mojej ojczyźnie Walii. Nie spodziewałem się, że w 83. roku życia zdobędę tę nagrodę. Naprawdę się nie spodziewałem. Jestem bardzo wdzięczny Akademii i chciałbym złożyć hołd Chadwickowi Bosemanowi, który odszedł od nas zbyt wcześnie. Jeszcze raz dziękuję, czuję się zaszczycony – powiedział aktor w nagraniu opublikowanym na swoim koncie na Instagramie kilka godzin po zakończeniu oscarowej gali.

Photo: Anthony Hopkins i Olivia Colman w filmie "Ojciec"

Głównym rywalem Anthony’ego Hopkinsa w wyścigu po Oscara był wspomniany Chadwick Boseman, który zmarł w ubiegłym roku na raka w wieku 43 lat. Wielu fanów kina przewidywało, że to właśnie on zdobędzie pośmiertnie oscarową statuetkę z rolę w filmie „Ma Rainey: Matka bluesa".

Anthony Hopkins odpoczywa na walijskiej wsi


Co ciekawe, to nie pierwsza sytuacja, w której Anthony Hopkins nie jest obecny na ważnej gali filmowej. Gwiazdor nie pojawił się również dwa tygodnie wcześniej na wirtualnym rozdaniu nagród BAFTA, nazywanych „brytyjskimi Oscarami”. Wtedy również został wyróżniony za najlepszą rolę męską w filmie „Ojciec”.

Najwyraźniej Anthony Hopkins bardziej niż nagrody filmowe ceni sobie spokój i piękno walijskiej przyrody. Anthony Hopkins przeniósł się ze słonecznej Kalifornii na walijską wieś kilka tygodni wcześniej.


- Drzewa, strumienie i książki… W domu w Walii – pisał na swoim koncie na Twitterze, kontemplując przyrodę i spędzając czas na spacerach i malowaniu.

 

Zobacz też jak Anthony Hopkins tańczy na TikToku!


Niezależnie od tego, warto podkreślić, że jego rola w filmie „Ojciec” naprawdę jest wybitna. Anthony Hopkins gra tytułową postać – ojca, który zaczyna mieć początki demencji, ale chce jak najdłużej zostać samodzielny. W trudnościach związanych ze starością pomaga mu córka grana przez Olivię Colman.

Warto dodać, że to drugi Oscar w wieloletniej karierze Anthony’ego Hopkinsa. Pierwszy raz został laureatem Oscara za legendarną rolę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec”.

PRZECZYTAJ TEŻ: