Anna Mucha: kim jest?

Anna Mucha jest polską aktorką niezawodową, prezenterką telewizyjną oraz celebrytką. Jej pełne imię brzmi Anna Maria Mucha. Rozgłos zyskała już jako dziecko, debiutując rolą w filmie Andrzeja Wajdy. Obecnie znana jest szerszej publiczności przede wszystkim ze swoich ról telewizyjnych i udziału w licznych teleturniejach. Na instagramie można znaleźć ją pod nazwą @taannamucha. Na koncie, które obserwuje ponad 900 tys. obserwatorów, Anna zamieszcza nie tylko swoje zdjęcia, dzieląc się urywkami swojej codzienności, ale też przemyślenia i informacje dotyczące swojej kariery. 

Ile lat ma Anna Mucha? WIEK

Anna Mucha urodziła się 26 kwietnia 1980 roku w Warszawie, co oznacza, że w tym roku skończyła 42 lata. Celebrytka swoją przygodę ze światem mediów zaczęła już w wieku dziewięciu lat, kiedy to zadebiutowała na dużym ekranie w roli Sabinki w filmie Andrzeja Wajdy pod tytułem “Korczak”. Inne role dziecięce, w jakie się wcieliła to:

  • Danka Dresner w filmie Stevena Spielberga “Lista Schindlera”;
  • Karolina Szymańska w filmie “Przeklęta Ameryka” w reż. Krzysztofa Tchórzewskiego (główna rola);
  • Agnes w filmie “Sprawa kobiet” w reż. Claude Chabrol
  • Marysia w “Szczurze” Jana Łomnickiego
  • Kasia Bogdańska w filmie Andrzeja Wajdy “Panna Nikt”.

Anna ukończyła Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. Po napisaniu matury studiowała w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Choć zdążyła już zabłysnąć jako dziecko, to jej kariera miała się dopiero rozkręcić.

W rozmowie z Film Interia Anna Mucha przyznaje, że jej rodzina nigdy nie naciskała na to, aby rozwijała się właśnie w tym kierunku, ale też nie traktowała aktorstwa jako najlepszego pomysłu na życie:

Moja rodzina ma zupełnie inne korzenie, więc przez wiele lat moja aktywność zawodowa była traktowana jako błahostka czy poboczna działalność. Może nie zabawa, ale rozrywka przed rozpoczęciem normalnego życia. Wiadomo było, że któregoś dnia ja to porzucę i zostanę prawnikiem.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Czym się zajmuje Anna Mucha? Kariera

Anna Mucha może być znana przede wszystkim miłośnikom serialu produkowanego przez TVP2 pod tytułem “M jak miłość”, w którym od 2003 gra Magdę Budzyńską z domu Marszałek. Oprócz tego zagrała też w kilku spektaklach Teatru Telewizji oraz w takich rozpoznawalnych produkcjach, jak “Chłopaki nie płaczą” i “Młode wilki”. Swój warsztat aktorski szkoliła w Nowym Jorku, gdzie uczęszczała na zajęcia z aktorstwa do Lee Strasberg Theatre and Film Institute.

Anna ma na swoim koncie również doświadczenie dziennikarskie. Pracowała między innymi w Radiu Bis oraz w Radiostacji. Była również reporterką w programie Dzień dobry TVN, w ramach którego prowadziła cykl podróżniczy “Mucha nie siada”. Celebrytka wzięła również udział w licznych programach rozrywkowych, między innymi w “Tańcu z gwiazdami” (wygrała w dziesiątej edycji) oraz w “You can dance - po prostu tańcz”, gdzie zasiadała jako jurorka.

Wokół aktorki zrobiło się głośno, kiedy w 2009 pozowała nago w październikowym wydaniu Playboya. Niewiele osób wie, że Anna Mucha ma na swoim koncie również książkę podróżniczą, „Toskania, że mucha nie siada”, w której opisuje zwyczaje i kuchnię swojego ulubionego regionu we Włoszech. 

Anna Mucha nie kryje dumy ze swojego bogatego doświadczenia zawodowego. W jednym z wywiadów dla Film Interia, tak podsumowała swoją długoletnią pracę:

- To bardzo miłe, gdy słyszę, że ludzie lubili mnie, zanim powstał Internet. Czuję się trochę jak coca-cola. Z perspektywy tych 30 lat widzę, że mam różnych fanów, którzy docierają do mnie według różnych kluczy. Są tacy, którzy mnie kojarzą z filmami Andrzeja Wajda, głównie z "Panną Nikt", bo to było moje trzecie spotkanie z nim. Są też tacy, którzy rozpoznają mnie dzięki "M jak miłość", a inni są większymi fanami moich ról teatralnych. A że kiedyś nawet spłodziłam książkę, więc niektórzy docierają do mnie tą drogą. Były też oczywiście bardzo popularne "Młode wilki". Są więc różne klucze i sfery, w których się ludziom narzucałam.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Anna Mucha - historia związku z partnerem

Anna Mucha była od 2003 do 2007 roku związana z Kubą Wojewódzkim. Relacja z 17 lat od niej starszym dziennikarzem nie przetrwała jednak próby czasu. W kolejny związek weszła dwa lata później, a jej wybrankiem był Marcel Sora, który pracował jako kierownik planu w telewizyjnym show “Jak oni śpiewają”, gdzie Anna była jedną z uczestniczek. Z tego związku Anna ma dwójkę dzieci - Stefanię i Teodora. Drogi Anny i Marcela rozeszły się po 11 latach związku. Co ciekawe, niektóre media nazywały ich mężem i żoną, oni jednak nigdy nie potwierdzili oficjalnie informacji o swoim ślubie.

Obecnie Anna spotyka się z Jakubem Wonsem, z którym tworzy udany duet nie tylko prywatnie, ale również na scenie. Mężczyzna jest aktorem, reżyserem i producentem teatralnym. Para wspólnie stworzyła spektakl zatytułowany “Przygoda z ogrodnikiem”. Ania jest jego producentką i odtwórczynią głównej roli. Jakub zaś odpowiada za reżyserię. W rozmowie z Gazetą Krakowską Anna Mucha w takich słowach opisuje pracę ze swoim wybrankiem:

Reżyser Jakub Wons to człowiek urodzony w teatrze, który zjadł zęby na realizowaniu spektakli. Jest mocno wspierającym nas członkiem zespołu.

Fot. Anna Mucha z partnerem Jakubem Wonsem, East News

Anna Mucha - dzieci

Anna Mucha została mamą dwukrotnie. Po raz pierwszy w 2011 roku, kiedy to urodziła swoją córkę - Stefanię. Po raz kolejny w 2014 roku na świecie powitała synka, Teodora. Ojcem dwójki jest jej były partner, Marcel Sora, z którym mimo rozstania utrzymują przyjacielskie relacje. Aktorka wyznaje, że mimo ogromu miłości do swoich dzieci, macierzyństwo wiąże się dla niej z ogromnym lękiem o ich los. W rozmowie z dziennikarzem Piotrem Najsztubem podczas wywiadu dla magazynu “VIVA!” wyznała:

- Martwię się, że coś im się stanie. Nawet teraz, kiedy z tobą rozmawiam, czuję ten niepokój, a nawet łzy mi napływają do oczu. To jest ciągły lęk. Przerażający, porażający, paraliżujący.

Mimo tego ogromnego lęku Anna przyznaje, że robi wszystko, aby jej pociechy wyrosły na samodzielne osoby:

- W żadnym wypadku, nie chcę ich izolować i przesadnie „oszczędzać”. Odwrotnie, chciałabym, żeby one się konfrontowały z różnymi rzeczami.

W tej samej rozmowie dziennikarz poruszył też temat łączenia macierzyństwa z pracą zawodową. Anna Mucha nie ukrywa, że nie zawsze udaje jej się być idealną matką, ale nie boi się mówić o tym, że każdy czasem potrzebuje czasu dla siebie.

- Różnie mi wychodzi. Skłamałabym, gdybym powiedziała: „Ojej, jak jest wspaniale!” (…) Czasami nie masz siły, czasami nie masz ochoty, czasami boli cię głowa, czasami masz ochotę pobyć samemu… Mam wrażenie, że ty podczas tej rozmowy wpychasz mnie w jakieś poczucie winy, raz muszę być doskonałą matką, za chwilę hollywoodzką aktorką… A ja akceptuję, że są rzeczy, na które nie mam wpływu.

Mimo nagromadzenia stresu i ciągłego lęku o dobro swoich pociech Anna Mucha jest szczęśliwa i spełnia się w roli mamy.

ZOBACZ TAKŻE: