Anna Lewandowska o porodzie naturalnym

Anna Lewandowska, niedługo po raz drugi zostanie mamą. Żona Roberta Lewandowskiego zarówno w pierwszej ciąży, jak i teraz jest bardzo aktywna nie tylko zawodowo, ale także prywatnie. Trenerka organizuje i prowadzi obozy sportowe i ćwiczy również w domu, a wszystkim tym dzieli się na swoich mediach społecznościowych zachęcając przyszłe mamy do aktywności fizycznej nawet podczas ciąży. Ostatnio Lewandowska na Instagramie wyliczyła, ile kalorii spala rodząca kobieta. Poród porównała do maratonu, ponieważ podczas porodu spalamy porównywalnie tyle samo kalorii ile spala się biegnąc maraton. Ania przedstawiła dokładnie w liczbach ile kalorii spalamy rodząc dziecko.

Jak podaje, "średni koszt energetyczny porodu to 2,3 kcal/min (marsz 4-5 km/h). Średni czas trwania porodu to 7-10 godzin, a wydatek energetyczny pozwalający przebyć dystans to 40-50 km czyli tyle ile wynosi maraton".  

Jednak trenerka podkreśliła jedną znaczącą  różnicę pomiędzy przebiegnięciem maratonu, a porodem.  „maraton możemy przerwać w czasie biegu, a porodu już nie”. ­–napisała Lewandowska kończąc swój post na Instagramie.

Czy Anna Lewandowska urodzi naturalnie?

Dane, które Anna Lewandowska podała na temat porodu, mają zachęcić inne kobiety do aktywności fizycznej. Dzięki kontrolowanemu wysiłkowi fizycznemu poród może być łatwiejszy, a mamy po porodzie szybciej wrócą do formy.

„Zachęcam wszystkie przyszłe mamy do prowadzenia aktywnego trybu życia. Przy przestrzeganiu podstawowych zasad ryzyko dla ciąży jest minimalne, a korzyści dla Was i dziecka ogromne.” – mówi Ania na swoim blogu Healtyhy plan by Ann.

Wyjawia również, że gdyby nie jej aktywność fizyczna, dobra forma i dobre nawyki żywieniowe sama nie mogłaby rodzić naturalnie.

W poście na Instagramie Anna Lewandowska dodała piękne zdjęcie, na którym wyraźnie widać już spory ciążowy brzuszek.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Physical activity during pregnancy!What trainings can you do, for how long and can you train at all in the second trimester? You can find the answers on my blog www.healthyplanbyann.com _____________________________ Z cyklu: ŻYWIENIE I AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA W CIĄŻY Czy wiecie, że... Średni koszt energetyczny porodu to 2,3 kcal/min (marsz 4-5 km/h) Średni czas trwania porodu 7-10 godzin Wydatek energetyczny pozwalający przebyć dystans 40-50 km (maraton) Tylko maraton możemy przerwać w czasie biegu... A porodu już nie. Dlatego tak często wspominam O AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ w czasie ciąży Jeśli lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań - warto trenować! Nadal mnóstwo z Was pyta o rodzaj treningów podczas ciąży. Jakie wykonywać treningi, które można wykonywać, a których nie, jak długo i czy w ogóle można trenować będąc w drugiej połowie ciąży. Na blogu nowy post www.hpba.pl #annalewandowska #healthyteam #HealthyPlanbyAnn #workoutpregnant #6monthspregnant #fitmom

Post udostępniony przez Anna Lewandowska (@annalewandowskahpba) Sty 8, 2020 o 8:44 PST