O tym, że Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski rozwodzą się jako pierwszy poinformował magazyn "Na Żywo". Według prasowej relacji to piosenkarka wystąpiła o rozwód z orzeczeniem o winie kompozytora. W rozmowie z portalem Plejada artystka potwierdziła te doniesienia. Oświadczenie wydał też Dębski. Muzyk poinformował, że to on wniósł sprawę do sądu.

Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski rozwodzą się

Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski byli parą od 1985 roku. Doczekali się dwójki dzieci - córki Marii i syna Radzimira. Dla kompozytora było to drugie małżeństwo. Z pierwszego miał już dwoje dzieci - syna Tolisława i córkę Dobromiłę.

W 2012 roku media rozpisywały się o kryzysie w małżeństwie Anny Jurksztowicz i Krzesimira Dębskiego. Kompozytor miał wdać się w romans z kontrabasistką o imieniu Małgorzata, z którą doczekał się syna. Po zakończeniu tego nieformalnego związku podobno muzyk spotykał się jeszcze z Agnieszką, właścicielką agencji eventowej. Wielokrotne zdrady miały mu być wybaczone przez żonę. Do czasu. 

Przyjaciółka Anny Jurksztowicz w rozmowie z "Na Żywo' ujawniła, że Jurksztowicz i Dębski rozwodzą się. Kobieta przyznała również, że nietrudno będzie udowodnić winę kompozytora:

Rozwód z orzeczeniem o winie w przypadku nieślubnego dziecka i licznych zdrad, które nietrudno udowodnić, jest oczywisty [...] Ze względu na finanse na pewno będzie się ciągnął. A Anna, choć wygląda świetnie, jest już wykończona psychicznie. Gdy dzieci wyfrunęły z gniazda, chciała zawalczyć o siebie. Wydała płyty »Jestem taka sama« oraz »Dziękuję, nie tańczę«, »21 live«, stare przeboje w nowych aranżacjach i zamierzała zajmować się tym, co kocha, czyli muzyką - powiedziała przyjaciółka artystki magazynowi "Na Żywo".

  W rozmowie z portalem Plejada artystka potwierdziła te doniesienia.

Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski rozwodzą się: oświadczenie Krzesimira Dębskiego

Teraz do sprawy odniósł się także kompozytor. W oświadczeniu opublikowanym za pośrednictwem social mediów Krzesimir Dębski potwierdził doniesienia, także napisał, że jest w separacji z żoną już od dwóch lat:

Ponieważ niektóre media obiegła dzisiaj "elektryzująca" informacja, jakoby moja żona złożyła pozew o rozwód z mojej winy, mając mieć "rzekomo" dość jakichś moich "zachowań", chciałbym wyjaśnić, że owszem, po długim okresie faktycznej separacji, w jakiej jesteśmy już od ponad dwóch lat, sprawa o rozwód jest w toku.

Kompozytor podkreślił, że to on złożył sprawę do sądu:

Zobacz także:

Nie jest to jednak sprawa, jaką wniosła moja żona, bo to ja ją złożyłem do sądu i już tylko to wystarczy za komentarz, odnośnie prawdziwości tych doniesień.

Proszę jednak, aby kolejne "sensacje", jakie miały się pojawiać na mój temat, odnosiły się do mojej działalności publicznej, a nie prywatnej i respektowały prywatność moją i osób trzecich - dodał.

Będzie medialny rozwód?