Anna Jantar i Jarosław Kukulski: ostatni list 

14 marca 1980 roku samolot, którym Anna Jantar leciała z Nowego Jorku do Polski rozbił się. Tragiczne wydarzenie odcisnęło piętno na polskiej kulturze. Jak się później okazało, w zgliszczach znaleziono wzruszający list, który do Anny napisał list. Jego treść wyciekła do mediów wiele lat później. Jarosław Kukulski zapewnił w nim żonę o swojej miłości do niej, jednak to, co porusza najbardziej to końcowe zdanie, w którym pisze, że jest to ostatni list do ukochanej. W świetle późniejszych wydarzeń, ta deklaracja brzmi wyjątkowo dramatycznie.

Kocham Cię całym sercem i możesz liczyć na mnie w każdej sytuacji, a czy Ty odczytasz moją spowiedź jako słabość czy też jako miłość, której trzeba pomóc, to zależy tylko od Ciebie. Szczęście nasze, Anusiu, zależy tylko od nas samych. By jednak to było możliwe, musimy tego chcieć obydwoje. Całuję Cię mocno, Twój Jarek. PS. List taki do Ciebie jest jedynym i ostatnim. Gdybym musiał go pisać po raz wtóry, będziesz musiała chyba dokończyć go sama - brzmi treść listu.

Mówi się, że Anna nalegała, aby mąż odebrał ją tego dnia z lotniska - być może chciała osobiście odnieść się do słów wybranka.

Zobacz też: Natalia Kukulska pierwszy raz odwiedziła miejsce katastrofy, w której zginęła Anna Jantar

 

Anna Jantar i Jarosław Kukulski 

Anna Jantar i Jarosław Kukulski poznali się podczas współpracy z zespołem Waganci. Para pobrała się w 1970 roku, a owocem ich miłości jest Natalia Kukulska. Anna i Jarosław tworzyli lubianą przez Polaków parę - ona, utalentowana piosenkarka, on - kompozytor, z wieloma hitami na koncie. Mówiło się jednak, że ich małżeństwo nie należało do udanych - Jarosław miał wdawać się w liczne romanse, a jak wynika z opublikowanych w fakt.pl zapisków z pamiętnika artystki - i ona czuła się w związku nieszczęśliwa i zagubiona.