Anna i Robert Lewandowscy, choć po ślubie są 9 lat, to znają się znacznie dłużej, a przed zawarciem małżeństwa wcale nie byli znani i majętni. Ona odnosiła sukcesy jako zawodniczka kadry narodowej, on natomiast grał w Zniczu Pruszków - podwarszawskim klubie, którego nie można zaliczyć do renomowanych. Gdzie i jak się poznali i co przekonało mistrzynię karate do randki piłkarzem?

Anna i Robert Lewandowscy - jak się poznali, jak wyglądały pierwsze lata ich związku?

Był rok 2007, kiedy Anna (wtedy jeszcze Stachurska) i Robert Lewandowski spotkali się na obozie integracyjnym na Mazurach. Mieli po 19 lat i liczne sukcesy sportowe na koncie. On podobno zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia:

Mogłem nie jechać na obóz integracyjny, gdzie spotkałem Anię, nie zdążyć… Ale dojechałem na jeden dzień. Pamiętam, że zobaczyłem piękną blondynkę… Ania trochę się zmieniła przez te lata. Oczywiście, że na korzyść - opowiadał Robert Lewandowski na łamach "Vivy!"

Ona zaś zwróciła uwagę na jego poczucie humoru i... "bajerę". Co ciekawe, z początku przedstawił się imieniem Andrzej...

Nasze pierwsze spotkanie było zabawne. Robert myślał, że gram w tenisa albo tańczę w balecie. Kiedy się dowiedział, że trenuję karate, z początku nie uwierzył. Powiedział mi, że ma na imię Andrzej. Umówiliśmy się w kawiarence przy Chmielnej. I okazało się, że ćwiczymy w tym samym miejscu…

Chociaż, Anna Lewandowska z początku nie była zachwycona faktem, że ukochany jest piłkarzem... Łączył nas sport, wydawało mi się, że Robert nie jest dla mnie. Ale powiedział mi na początku znajomości: »daj sobie szansę poznać faceta, którego nigdy nie poznałaś«. Pomyślałam, że to dobry bajer. A tak poważnie, to zdanie ze mną zostało... I tak się zaczęło - ujawniła jakiś czas temu magazynowi "Coaching" trenerka.

Faktycznie, występowanie w Zniczu Pruszków nie było wówczas zajęciem przynoszącym ogromne zyski. Ich domowy budżet wynosił niewiele ponad 2000 zł. 

Zaczynaliśmy wspólne życie, zarabiając po 1200 zł. Ja jeździłem fiatem bravo, Ania matizem. Czasem wspominamy czas, gdy mieszkaliśmy w lokalu komunalnym. Pamiętamy, jacy byliśmy szczęśliwi, mimo że po kuchni czasem biegały karaluchy. Jaką przemierzyliśmy drogę, ile wyrzeczeń, pracy nas kosztowało, by dziś być w tym miejscu - wspominał piłkarz na łamach "Przeglądu Sportowego" w 2019 roku.

Anna i Robert Lewandowscy - zareczyny i ślub. Gdzie Robert Lewandowski oświadczył się Ani?

W 2008 roku Robert Lewandowski zaczął występować w barwach Lecha Poznań, a w 2010 roku przeprowadził się do Niemiec, by grać w klubie Borussia Dortmund. Anna również kontynuowała karierę sportową. Do zaręczyn pary doszło w 2011 roku na Malediwach. Ślub odbył się dwa lata później - 22 czerwca 2013 roku w Serocku pod Warszawą. Drużbą na ich ślubie był Sławomir Peszko. Panna młoda miała na sobie przepiękną kreację projektu Macieja Zienia.

Po ślubie poczułam, że rzeczywiście jesteśmy ludźmi, którzy rozumieją się bez słów, którzy żyją dla siebie wzajemnie, wspierają się na każdym kroku - powiedziała w jednym z wywiadów trenerka.

Anna i Robert Lewandowscy swoją pierwszą córkę - Klarę powitali na świecie 4 maja 2017 roku. Para długo czekała na tę chwilę, a poród nie był łatwy - trwał 28 godzin. Ordynator szpitala, w którym rodziłam, powiedział mi, że gdyby nie moje przygotowanie fizyczne i żywieniowe, nie udałoby mi się urodzić naturalnie. To był chyba najpiękniejszy komplement, jaki w życiu usłyszałam - opowiadała Anna Lewandowska na łamach swojego bloga "Baby by Ann"  Katarzynie Burzyńskiej-Sychowicz.

6 maja 2020 roku na świat przyszła druga córka pary, Laura Lewandowska. Co ciekawe, drugi poród Anny Lewandowskiej trwał zaledwie 28 minut. Witaj malutka! Witamy na świecie Laurę! Dobra robota mamusiu! - napisał jeszcze tego samego dnia na Instagramie dumny tata.

Często w wywiadach określają siebie najlepszymi przyjaciółmi. Mówią o tym, jak się wspierają i o wzajemnej inspiracji. Wielokrotnie publicznie okazywali (i okazują) sobie czułość.

Jesteś moją miłością, moją inspiracją, moim wzorem i moją najbliższą przyjaciółką. Podziwiam cię za to, kim jesteś. Jesteś piękna, mądra i dobra, dajesz mi siłę, motywację i jesteś motorem do działania - napisał o żonie na Instagramie Robert Lewandowski.

Można być świetnym sportowcem, ale i tak najważniejsze jest to, jakim się jest człowiekiem, a on jest najlepszym, jakiego znam. Jest wspaniałym mężem i ojcem, który gdziekolwiek jest, zawsze tęskni za rodziną. Jest wyjątkowym mężczyzną, prawdziwym oparciem, najlepszym przyjacielem - opisała męża Anna.

Zdjęcia rodzinne Lewandowskich znajdziecie w galerii pod artykułem.

A my życzymy im wszystkiego najlepszego w Barcelonie!

POZNAJ WIĘCEJ HISTORII MIŁOSNYCH: