Anja Rubik ostro o starcie rakiety Elona Muska

W sobotę 30 maja, oczy całego świata zwrócone były na wybrzeża Florydy, a konkretnie przylądek Canaveral, z którego startowała rakieta Falcon 9 - a w  niej dwóch astronautów, których zabrała na Międzynarodową Stację Kosmiczną. To pierwsza w historii współpraca NASA z prywatnym przedsiębiorstwem przemysłu kosmicznego: rakieta Falcon 9, wraz z kapsułą Dragon, została sfinansowana przez SpaceX Elona Muska. Nie każdy był jednak podekscytowany wydarzeniem: supermodelka Anja Rubik, postanowiła wręcz mocno skrytykować amerykańskie podboje kosmosu:

MILIARDY DOLARÓW...

aby zadowolić ego!!!

Podczas gdy nasza planeta i my walczymy!

Ciągły brak pieniędzy na ochronę przyrody, na nowe, bardziej ekologiczne rozwiązania, 

na ocalenie gatunków na naszej planecie! ale hej!

spędźmy miliardy w kosmosie, by szukać planu "b"

bo spieprzyliśmy naszą planetę i nudno jest próbować ją ocalić!

Zobacz także:

- czytamy na InstaStories modelki i aktywistki.

Trudno nie zgodzić się z Anją w sprawie ogromnych strat, jakie w wyniku ludzkich działań ponosi ekosystem planety, obserwatorzy modelki zauważyli, że misja Demo-2 pochłonęła ogromne, ale jednak prywatne, pieniądze, a jej cel jest niezbędny do dalszego rozwoju technologicznego tu, na Ziemi. Kontrowersje może wzbudzać jednak plan Elona Muska, który zakłada "wycieczki w kosmos" dla zamożnych ochotników. 

Anja Rubik o Launch America: "Spieprzyliśmy naszą planetę i nudno jest próbować ją ocalić!"

W sobotę wieczorem z przylądka Canaveral na Florydzie wystartowała rakieta Falcon 9, wraz z astronautami Robertem Behnkenem i Douglasem Hurleyem, których misją było dotarcie do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Misję Demo-2 mogliśmy obserwować na żywo, od startu rakiety, przez kosmiczną podróż i dokowanie kapsuły Dragon na stacji. Stany Zjednoczone po raz pierwszy od 10 lat, wysłały ludzi w kosmos ze swojej ziemi. Do tej pory NASA musiała korzystać z pomocy Rosji i ich rakiet Sojuz. Misje tego typu wiążą się z ogromnymi kosztami, jednak istnienie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej to szansa na wynalezienie nowych technologii upraw roślin, nowych terapii i leków  - badania odbywają się w warunkach mikrograwitacji, które nie są możliwe do odtworzenia na Ziemi.