Start działania Equaversity Poland

Na Instagramie Anji Rubik, która oprócz międzynarodowej kariery w modelingu, chętnie angażuje się w akcje społeczne, pojawił się post, ogłaszający start nowej fundacji. Equaversity Poland, lub Fundacja „Równorodność”, to organizacja, która będzie zajmować się walką o równe prawa i wpieraniem osób LGBT+ w Polsce. Twórcy fundacji deklarują, że do takich działań popchnęła ich trudna sytuacja mniejszości seksualnych w kraju, na których niekorzyść działa sam aparat państwowy i kościelny. Jak czytamy na oficjalnej stronie equaversity.org:

Trudna sytuacja mniejszości seksualnych w Polsce wymaga podjęcia konkretnych działań. Dlatego nasza organizacja zakłada, iż uda nam się społeczności LGBTQ+ pomóc. Będziemy zbierać pieniądze na całym świecie. Następnie te będą przekazywane w postaci grantów dla działających w Polsce stowarzyszeń walczących o równouprawnienie i tolerancję

”Let’s start a Polish Stonewall” - takie hasło pojawia się na stronie fundacji Equaversity i jest symboliczną zachęta do zapoczątkowania zmian, które mają prowadzić do szerzenia tolerancji w kraju. 

Ambasadorki i ambasadorzy Equaversity

Ambasadorkami fundacji „Równorodność” są takie osobistości, jak Anja Rubik, Agnieszka Holland, Olga Tokarczuk, Katarzyna Adamik, Mary Komasa oraz ambasador - aktor i model Antoni Porowski. Znani i szanowani przedstawiciele Equaversity nie mają wątpliwości, co do sukcesu fundacji, zwłaszcza biorąc pod uwagę zaangażowanie młodego pokolenia w szerzenie idei równości i tolerancji. Za pomocą strony internetowej equaversity.org, można już wspomóc między innym Kampanię Przeciw Homofobii, Stowarzyszenie Lambda, czy Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza.