Ania, nie Anna sezon 2 - kiedy premiera?

Przebojowa Ania Shirley powraca na ekrany. Na stronie Netflixa pojawiła się oficjalna data premiery 2 sezonu serialu o Ani z Zielonego Wzgórza. Pierwszy odcinek będzie można obejrzeć w tym samym czasie na całym świecie - już 6 lipca. I choć od premiery pierwszej książki o Ani Shirley minęło już ponad 100 lat, losy bohaterki, na których wychowały się całe pokolenia kobiet są wciąż niebywale aktualne. Historia rudowłosej dziewczynki z ogromnym sercem i bujną wyobraźnią dotyka kwestii feminizmu, uprzedzeń, wiary w siebie i roli kobiet we współczesnym świecie. A wszystko to przez pryzmat przeżyć i przemyśleń tytułowej bohaterki, której nie sposób nie kochać. 

Ania, nie Anna - jaka jest współczesna Ania Shirley?

Serial "Ania, nie Anna" to pierwsza od czasów miniserii z Megan Follows ekranizacja kultowej serii powieści Lucy Maud Montgomery o przygodach Ani z Zielonego Wzgórza. W przeciwieństwie do pierwotnych założeń autorki, serial nie jest jednak dedykowany tylko młodzieży. Serialowa Ania Shirley jest znacznie bardziej przebojowa i zadziorna niż postać wykreowana przez Megan Follows w 1985 roku (choć tę Anię również zawsze będziemy uwielbiać). Twórcy serialu włożyli sporo pracy w to, by z główną bohaterką mogły utożsamić się współczesne kobiety. Zresztą trudno się dziwić, bo produkcja serialu trafiła w doskonałe ręce.

Ania, nie Anna - twórcy serialu

Główną scenarzystką nowej wersji przygód słynnej Ani jest Moira Walley-Beckett, zdobywczyni nagrody Emmy za scenariusz kultowego serialu "Breaking Bad". Oprócz niej, wśród twórczyń serialu znalazło się wiele innych utalentowanych scenarzystek, m.in.: Jane Maggs (Bellevue, Cardinal), Shernold Edwards (Przystań, Jeździec Bez Głowy), Kathryn Borel (Rush, Amerykański Tata), Amandę Fahey (Szpital Nadziei, Mohawk Girls) i Naledi Jackson (21 Thunder, The Detail). Producentami wykonawczymi serialu są Miranda de Pencier, Moira Walley-Beckett, Sally Catto, Elizabeth Bradley, Alex Sapot, Debra Hayward i Alison Owen. 

Ania, nie Anna - kogo zobaczymy w drugim sezonie?

W najnowszej ekranizacji tej ponadczasowej opowieści pojawią się ulubieńcy widzów: Amybeth McNulty (Ania Shirley), Geraldine James (Maryla Cuthbert), R.H. Thomson (Mateusz Cuthbert), Corrine Koslo (Małgorzata Linde), Dalila Bela (Diana Barry), Aymeric Jett Montaz (Jerry Baynard), Lucas Jade Zumann (Gilbert Blythe) oraz Kyla Matthews (Ruby Gillis). W tym sezonie poznamy też nowe, stworzone przez Moirę Walley-Beckett i jej zespół scenarzystek, postacie, w które wcielą się m.in. Dalmar Abuzeid (Sebastian Lacroix) oraz Cory Grüter-Andrew (Cole MacKenzie).

Ania, nie Anna - oficjalny zwiastun

Drugi sezon serialu "Ania, nie Anna" będzie trwał aż 10 godzin. Premiera nowych odcinków odbędzie się w tym samym czasie na całym świecie - 6 lipca