Ania Kuczyńska od wielu lat konsekwentnie prowadzi swoją markę w samym sercu stolicy, przy Mokotowskiej.  Jej minimalistyczne często podejście do mody, czyste linie i, pozornie tylko, proste kroje przyniosły jej bardzo wysoką pozycję na modowym piedestale made in Poland. Zafascynowana zarówno włoską sztuką (Ania studiowała m.in. w Rzymie) jak i japońskim podejściem do dizajnu, co sezon tworzy spójne, konsekwentne kolekcje. Za każdym razem spajane jakimś wspólnym motywem czy ideą.

Ostatnia na sezon jesień zima 2016 jest hołdem dla, jak mówi sama Ania Kuczyńska, wysublimowanej kobiecości, a jej muzami zostały Vanessa Traina (znana z bardzo minimalistycznego podejścia do mody) i Olya Thompson, rosyjska projektantka tkanin, która z minimalizmem nie ma wiele wspólnego. Kolekcje Olyi Thompson to bowiem przede wszystkim zabawa tradycyjnym wzorem i kolorami.

EAST jest dokładnie taka, jak jej muzy, pełna sprzeczności, ale wciąż bardzo w klimacie marki Ania Kuczyńska. Surowe golfy, wysokie stójki i mankiety, płaszcze nawiązujące do żupanów, sukienki z zaznaczoną linią ramion – całość jest mocna, a jednocześnie totalnie kobieca. Uwielbiamy!