Wszyscy doskonale wiemy, że istnieją anielskie znaki, które sprawiają, że możemy na ziemi poczuć obecność naszego anioła stróża. Z reguły są to rzeczy widoczne gołym okiem - np. pióra lub chmury. Okazuje się jednak, że anioły są jeszcze bliżej nas. Są to bowiem tzw. ziemskie anioły i każdy człowiek może należeć do ich grona. Jesteś ciekaw, czy także jesteś jednym z nich? Oto 6 znaków, które mogą o tym świadczyć. 

Angelologia: ziemskie anioły mają różne cechy

Wiele razy spotkaliśmy się z tym, że ktoś określił drugą osobę mianem "anioła". Z reguły mówimy tak o ludziach pomocnych, życzliwych i empatycznych. Są to cechy, które można przypisać właśnie ziemskim aniołom.

Zobacz także: 

Nie każdy, kto udzieli nam pomocy, jest aniołem. Są jednak osoby, które mają anielską duszę. Tacy ludzie charakteryzują się 6 cechami, które przedstawił portal ohme.pl. Sprawdź, czy ty też jesteś ziemskim aniołem. 

6 znaków, że jesteś ziemskim aniołem

Oto 6 cech, którymi charakteryzują się ziemskie anioły:

1. Zawsze jesteś tam, gdzie trzeba pomóc

Anioł stróż jest po to, żeby pomagać ludziom. Również twoim życiowym celem jest pomoc drugiemu człowiekowi. Zawsze starasz się wspierać innych. Jesteś tam, gdzie są potrzebujący i idziesz do nich z serem na dłoni. Potrafisz uporać się nawet z największymi problemami. 

Zobacz także:

2. Jesteś osobą wysoko wrażliwą 

Anielskie dusze są wysoko wrażliwe. Takie osoby często się wzruszają, ale też płaczą ze szczęścia - swojego i innych. Ziemski anioł ma w sobie wyjątkowo dużo empatii. Jest wrażliwy przede wszystkim na krzywdy drugiego człowieka. 

3. Masz silną intuicję

Ziemski anioł często słyszy swój wewnętrzny głos. Ma silnie rozbudowaną intuicję i doskonale wie, że ona nigdy go nie zawodzi. Dlatego z reguły kieruje się sercem, ale może też postępować bardzo emocjonalnie. 

4. Jesteś introwertykiem

Choć ziemski anioł jest zawsze tam, gdzie drugi człowiek potrzebuje pomocy, niezwykle ceni sobie samotność. Lubi pobyć sam na sam z własnymi myślami i raczej nie uzewnętrznia swoich uczuć. Najchętniej spędza czas w towarzystwie bliskich mu osób. 

5. Czujesz, że twoje życie ma wyższy cel

Ziemskie anioły wierzą, że każde ich działanie ma sens. Są przekonane o swojej wyjątkowości, dlatego mogą się wydawać nieco narcystyczne, ale to wynika z ich troski o innych i dobro całego świata. Mogą być nachalne, ale tylko wtedy, gdy widzą w tym jakiś cel. 

6. Nie zgadzasz się ze współczesnymi ideałami 

Osoby, które są ziemskimi aniołami, mają starą duszę. Nie dla nich nowości współczesnego świata, które mogą je przerażać. Ziemskie anioły wycofują się, gdy w ich życiu pojawia się zbyt wiele zmian. Są tradycjonalistami i z reguły stawiają na skromność oraz przeżycia duchowe. 

Zobacz także: