Aneta Kręglicka o molestowaniu

Aneta Kręglicka – znana w Polsce i na całym świecie modelka. Dużą popularność zyskała w 1989 roku kiedy to otrzymała tytuł Miss Polonia i Miss Świata. Niedawno wypowiedziała się w kwestiach związanych z molestowaniem oraz akcją #metoo. Akcja ta ma na celu publiczne wspieranie ofiar molestowania oraz opowiadanie o ewentualnych swoich przeżyciach dotyczących tego zjawiska, łącząc się z innymi ofiarami. Temat ten często podnoszony jest w odniesieniu do konkursów piękności, w których startują piękne panie z całego świata. Co na to Aneta Kręglicka, która zwyciężyła w jednym z takich konkursów?

Aneta Kręglicka o udziale w Miss World i molestowaniu

Zaskakiwałam samą siebie. Przecież ja nigdy nie udzielałam żadnych wywiadów, nie byłam w Polsce osobą publiczną. A jednak dawałam radę, nie miałam paraliżującej tremy, rozmawiałam z tymi dziennikarzami po angielsku swobodnie. Musiałam wypadać nieźle, skoro prasa pisała o mnie "the beauty and the brain". Ja nigdy nie doświadczyłam sytuacji, w której bym się poczuła źle. Ja budowałam wokół siebie aurę - bez kija nie podchodź. Mam silny charakter i to ze mnie emanuje. Nigdy nie dostałam żadnej dwuznacznej, idiotycznej propozycji, ani nikt mnie nieelegancko nie zaczepiał - Aneta Kręglicka o udziale w Miss World.

Aneta Kręglicka o #metoo czyli akcji wspierającej ofiary molestowania

Aneta Kręglicka – modelka z dużym doświadczeniem w branży przyznała, że ona nigdy nie doświadczyła sytuacji związanej z molestowaniem. Co więcej, nigdy nie otrzymała dwuznacznej propozycji od osoby, z którą współpracowała. Na pytanie dotyczące porad wystosowanych do kobiet wkraczających ten świat jasno stwierdziła, że to kobiety wyznaczają granicę:

Trzeba pamiętać, że to dziewczyna daje przyzwolenie na pewne zachowanie lub nie. Wiele zależy od tego, jaką my, kobiety, mamy postawę, i czy my kategorycznie i natychmiast reagujemy. Wtedy nie zdarzy nam się krzywda – dodała Aneta Kręglicka.

Podzielacie opinię modelki?

Aneta Kręglicka: "Nigdy nie marzyłam o tytule Miss, zawsze myślałam o biznesie"