Andrzej Duda walczy o reelekcję: Adopcja dziecka tylko przez pary heteroseksualne

Andrzeja Duda podczas wiecu w Szczawnie-Zdroju zapowiedział, że jeszcze przed drugą turą wyborów prezydenckich złoży wniosek o zmianę zapisów konstytucji.

- Dziecko w Polsce – mówił Andrzej Duda – podlega specjalnej ochronie, o czym przesądzają już obowiązujące przepisy konstytucji, ale w tym aspekcie, wymagają one dopracowania – zaznaczył, zapowiadając, że już w poniedziałek złoży w Sejmie odpowiedni dokument wraz z prezydenckim projektem zmian w konstytucji. Znajdzie się w nim zapis o zakazie adopcji przez pary jednopłciowe.

- To raz na zawsze zakończy dyskusję na ten temat – podsumował i dodał, że spodziewa się poparcia większości parlamentarzystów. Jak zaznaczył, odpowiadając na pytania dziennikarzy, jest przekonany, że wiele ugrupowań politycznych poprze jego propozycję.

- Nie ma żadnych wątpliwości, że ten zapis znajdzie poparcie nie tylko wśród posłów Zjednoczonej Prawicy, ale także Konfederacji, PSL i części posłów KO, bo niektórzy z nich bardzo wyraźnie deklarowali swój sprzeciw wobec jakiejkolwiek adopcji, czy przysposobienia dziecka przez związki jednopłciowe – wyjaśniał, odpowiadając na pytanie reportera Polsat News.

Zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy, taki zapis w konstytucji sprawi, że skończą się spory na temat adopcji dzieci przez związki homoseksualne.

- Będzie jasno powiedziane, że jest to niedopuszczalne i nie trzeba będzie dyskutować: wolno, nie wolno. Polska konstytucja będzie to jednoznacznie przesądzała i to na zawsze przetnie spory polityczne nad tą kwestią – komentuje.

Zobacz też: WYBORY 2020 - zmiany dla kobiet w ciąży i z małymi dziećmi

Adopcja dzieci przez pary jednopłciowe - za czy przeciw?

Andrzej Duda powiedział też, że nie oczekuje od swojego kontrkandydata na urząd prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego jakichkolwiek deklaracji w tej sprawie:

- Ja prowadzę swoją kampanię wyborczą dla moich rodaków. Poza tym uważam, że ważne elementy powinny zostać w naszym państwie uregulowane i zabezpieczone. I oczywiście mamy teraz kampanię, ale generalnie to jest przede wszystkim kwestia przyszłości i tego jaka Polska będzie w przyszłości i jakie wartości będą w Polsce rzeczywiście konstytucyjnie zabezpieczone – tłumaczył w rozmowie z dziennikarzami.

Zobacz też: Szczepan Twardon krytykuje Wybory 2020 - na kim nie pozostawia suchej nitki?

Andrzej Duda mobilizuje twardy elektorat - "NIE DLA LGBT"

Stanowisko Andrzeja Dudy w sprawie delegalizacji związków jednopłciowych, a także adopcji dzieci przez takowe pary jest nam doskonale znane.

- Próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie. A to jest po prostu ideologia – to zdanie przejdzie już do historii kampanii prezydenckiej 2020.

Wielu ekspertów śledzących kampanię wyborczą 2020 uważa, że zaangażowanie obecnego prezydenta w tematy związane z LGBT dowodzą, że Andrzej Duda chce pociągnąć za sobą twardy i zmobilizowany elektorat. Słowa z sobotniego wystąpienia świadczą o tym, że nic nie zmieniło się w jego retoryce. W tych kwestiach obecny prezydent Polski jest zdecydowany. Jednocześnie zdaje się, że to nie przypadek, że dopiero teraz – w trakcie wyborów prezydenckich – Andrzej Duda deklaruje propozycje zmian w konstytucji dotyczące tak trudnych i wrażliwych dla społeczeństwa kwestii. Walka o większość trwa!

Zobacz też: Agata Duda kontra Małgorzata Trzaskowska - co łączy a co dzieli obie kandydatki na Pierwszą Damę?