Andrzej Duda z Agatą Dudą: życzenia świąteczne dla Polaków od prezydenckiej pary

Drodzy rodacy w kraju i za granicą. Zbliżają się Święta Wielkanocne. Czas odrodzenia i nowego początku. Zwycięstwa dobra nad złem, życia nad śmiercią, nadziei nad lękiem. Czas szczególnej życzliwości, dzielenia się dobrymi myślami., życzy para prezydencka w specjalnym klipie na Twitterze Kancelarii prezydenta Dudy.

W tym roku polska Wielkanoc będzie inna. Zabraknie tłumów wiernych na nabożeństwach w kościołach. Zabraknie zwyczajowych odwiedzin, spotkań i świątecznych wyjazdów. Tym ważniejsze będą życzenia przekazane zdalnie wszystkim naszym bliskim., opowiada Agata Duda.

Faktycznie, minister zdrowia Łukasz Szumowski zaapelował do Polaków o nie wyjeżdżanie na święta i spędzenie Wielkanocy 2020 w gronie najbliższych, z którymi spędzamy samoizolację.

Jedność i solidarność to nasze największe źródła nadziei i siły, dzięki którym zawsze pokonywaliśmy wszelkie przeciwności – mówi Andrzej Duda. - Składamy najserdeczniejsze życzenia prawdziwym bohaterom tych dni: pracownikom służby zdrowia, funkcjonariuszom służb mundurowych, żołnierzom, harcerzom i wolontariuszom oraz wszystkim, dzięki którym państwo polskie realizuje swoje zadania., kontynuował życzenia na Wielkanoc prezydent RP.

Jego żona dodała także kilka słów dla pracowników, którzy nie mogą zostać w domu w czasie pandemii:

Nasze najlepsze życzenia kierujemy do pracowników sklepów z artykułami pierwszej potrzeby, aptek, urzędów pocztowych oraz firm, które świadczą usługi komunalne, telekomunikacyjne, transportowe i kurierskie. Słowem do tych, którzy ofiarnie wypełniają swoje codzienne obowiązki i pomagają Polakom przetrwać ten trudny czas., powiedziała w klipie Agata Kornhauser Duda.

Faktycznie, ludzie na pierwszej linii frontu, lekarze, sklepikarze, farmaceuci czy kurierzy to osoby, którym należy być wdzięcznym. Natomiast na świąteczne życzenia prezydenckiej pary cieniem kładzie się wczorajsze zgromadzenie przedstawicieli partii podczas obchodów rocznicy smoleńskiej. Oni bowiem nie zadbali o wspólne bezpieczeństwo, nie utrzymując dystansu, nie zasłaniając twarzy i nie zakładając maseczek.

Cała Polska czeka też na werdykt, czy wybory, w których kandyduje Andrzej Duda odbędą się 10. maja na drodze głosowania korespondencyjnego.

Wszystkim naszym Rodakom życzymy, aby te Święta były spokojne, pełne wzajemnej serdeczności, nadziei i pokoju. Niech te dni upłyną Państwu zdrowo i bezpiecznie, niech w trudnym dla nas wszystkich czasie przyniosą prawdziwe wytchnienie i pokrzepienie., kończy świąteczne życzenia prezydent.