Amber Heard nazywa Deppa potworem

To była wielka miłość gwiazdy Hollywood Johnny'ego Deppa i początkującej wtedy aktorki Amber Heard. Para zagrała razem w filmie "Dziennik zakrapiany rumem" i po krótkim romansie postanowiła w 2015 roku stanąć na ślubnym kobiercu. Do głośnego rozwodu doszło zaledwie półtora roku później, a Depp został oskarżony przez byłą żonę o znęcanie się nad nią. W domu gwiazd miało dochodzić do regularnych pobić, grożenia i przemocy psychicznej. Dowodem w sprawie były zdjęcia, które Amber Heard opublikowała tuż po pobiciu, z rozciętą wargą i siniakami na twarzy. Właśnie zostały ujawnione zeznania nękanej żony Deppa, w których ze szczegółami opowiedziała w sądzie o nieustannym strachu przed wiecznie będącym pod wpływem narkotyków aktorem. Depp miał też rzucać (kiedy powiedziała mu, że odchodzi) "różnymi przedmiotami w głowę Heard". 

Johnny i ja nazywamy tę część jego osobowości, która ujawnia się, gdy mnie bije, potworem. Nazywaliśmy ją tak przez wiele lat. Ten potwór mnie przerażał., mówiła w zeznaniach z 2016 roku zastraszona Amber. 

Cały dokument ma ponad czterysta stron, a zeznają w nim również m.in. przyjaciółka Amber Heard, Raquel Pennington oraz policjanci z Los Angeles, którzy zostali wezwani do awantury domowej gwiazd w Mieście Aniołów. Miała do nich zatelefonować inna znajoma Amber, Tillett Wright, z którą próbowała rozmawiać przez telefon w trakcie napadu szału Johnny'ego Deppa (zanim ten rzucił w nią słuchawką). 

W trakcie jednej z awantur, Amber udało się skontaktować z Raquel Pennington i poprosić o pomoc. Miała powiedzieć, że "Johnny szaleje w domu z ogromną butelką wina i niszczy wszystko, co wpadnie mu w ręce". Kiedy Pennigton przyjechała do penthouse'u przyjaciółki, była świadkiem wrzasków Johnny'ego Deppa, które skłoniły ochronę do reakcji. Depp został przez nich namówiony do opuszczenia mieszkania. Tego samego wieczoru Pennington zrobiła "mnóstwo zdjęć" z miejsca wydarzeń oraz sportretowała twarz Amber, która nosiła znamiona przemocy fizycznej. Wezwani policjanci z kolei nie widzieli śladów na ciele płaczącej Amber, ani rozbitych przedmiotów w domu, nie mieli jednak wątpliwość, że doszło do aktu przemocy. 

Zeznania Heard poddawane są jednak aktualnie pod wątpliwość, a sam Johnny Depp również złożył pozwy. Jeden o przemoc ze strony byłej żony, drugi, o zniesławienie, wytoczył tabloidowi "The Sun", za materiał "Jak J.K. Rowling może być "naprawdę szczęśliwa" z powodu obsadzenia w filmie "Fantastyczne bestie" Johnny'ego Deppa, który bił swoją żonę?". W tym drugim procesie protokół z zeznaniami będzie uważany za dowód przeciwko Amber Heard. Aktualnie aktorka domaga się od znęcającego się nad nią byłego, około 200 milionów dolarów rekompensaty. 

Sprawa rozwodu Heard i Deppa była swego czasu na pierwszych stronach wszystkich magazynów i gazet. To jedna z najgłośniejszych awantur w Hollywood, a jak widać, dochodzenie przemocy domowej nie tylko w naszym kraju stanowi poważny problem. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Amber Heard (@amberheard) Sty 1, 2019 o 8:59 PST