Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński mają koronawirusa

Aktorka serialowa i teatralna Alżbeta Lenska poinformowała fanów o zakażeniu koronawirusem. W długim poście na Instagramie napisała, że musi na jakiś czas „odciąć się od świata” by zwalczyć zagrożenie, w którym się znalazła. Przyznała też, że chorobę przechodzi bezobjawowo i czuje się dobrze oraz zaapelowała o przestrzeganie obowiązujących obostrzeń:

Kochani zniknęłam na parę dni ponieważ stanęłam na froncie zmierzenia się z coraz bardziej szalejącym wirusem COVID, który niestety i mnie trafił...Nie mam na szczęście klasycznych objawów z czego bardzo się cieszę, za to bardzo mało sił, odcięcie od świata i próbę ogarniania rzeczywistości...W wirze pracy świat sprowadził mnie do parteru i zamknął w domu...(...) mam ogromne szczęście, że tak łagodnie mnie COVID potraktował i jedynie zabrał na chwilę energię. (...) Tym czasem trzymam kciuki za Was i Wasze zdrowie - Pamiętajcie proszę żeby dbać o Siebie - czytamy pod najnowszym zdjęciem aktorki. 

Alżbeta Lenska prywatnie jest żoną Rafała Cieszyńskiego, parę możemy oglądać w serialu „Ojcieć Mateusz”.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Chcesz uniknąć zakażenia? Eksperci zalecają by robić to codziennie

Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński: koronawirus

Niedługo po pojawieniu się posta, aktorka w rozmowie z portalem Plejada poinformowała fanów o tym, że również jej mąż, Rafał Cieszyński choruje na COVID-19. Gwiazdorska para przebywa wraz z dziećmi na izolacji w domu, chorobę przechodzą bezobjawowo i czują się dobrze:

Jesteśmy razem, więc nie było szans, by Rafał się przed wirusem uchronił. Mamy to szczęście, że przechodzimy COVID-19 bezobjawowo. Towarzyszy nam co prawda osłabienie i brak sił, ale czujemy się dobrze - zdradziła aktorka Plejadzie.

Alżbeta Lenska zapewniła też wszystkich, że oboje z mężem rygorystycznie przestrzegali zalecanych środków ostrożności. Wyraziła również swoje zdanie na temat koronasceptyków, apelując o szacunek i odpowiedzialność społeczną:

Koronawirus istnieje, nie ma opcji, że go nie ma... Takie myślenie odbija się tylko na nas, na naszej pracy, ponieważ nie możemy teraz wyjść na scenę teatru, pojechać na plan. Konsekwencje lekceważenia wirusa są bardzo poważne, szczególnie dla osób z naszej branży. Na szczęście nasi koledzy z pracy bardzo dbają o swoje bezpieczeństwo i ciągle sobie wzajemnie powtarzamy: "Nie chodźcie na imprezy, noście maseczki, pamiętajcie, że pracujemy i kochamy to, co robimy, chrońmy się nawzajem.

Alżbecie i Rafałowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Alżbeta Lenska (@betalenska) Paź 15, 2020 o 5:30 PDT