Always usuwa z opakowań symbol kobiet - oficjalne oświadczenie firmy:

Od ponad 35 lat zawsze broniliśmy dziewcząt i kobiet i nadal będziemy to robić. Jesteśmy również zaangażowani w walkę o różnorodność i integrację oraz nieustannie zmierzamy ku zrozumieniu potrzeb wszystkich naszych konsumentów (...) Rutynowo oceniamy nasze produkty, opakowania i projekty, biorąc pod uwagę opinie konsumentów, aby upewnić się, że zaspokajamy potrzeby każdego, kto z nich korzysta. Zmiana naszego projektu opakowania dla podpasek jest zgodna z tą praktyką - czytamy w oświadczeniu firmy.

Usunięcie znaku kobiet z opakowań podpasek Always – motywacje

Marka postanowiła podjąć decyzję dotyczącą usunięcia symbolu kobiet z opakowań w związku działaniami na rzecz osób transpłciowych. Rozpoznawalny znak Wenus symbolizujący kobietę zniknie z produktów Always, marki Protect & Gamble. Do firmy napływały skargi od osób, które czuły się pomijane. Te, które nie czują się kobietami, a miesiączkują i decydują się na wybór Always. Marka postanowiła wdrożyć zmiany dotyczące wyglądu opakowań od grudnia. W związku z tym najprawdopodobniej podpaski w nowej odsłonie będzie można zakupić w Polsce na początku 2020 roku.

Kenny Jones walczący o prawa osób transpłciowych

Kenny Jones to model, który postanowił walczyć o równe traktowanie osób transpłciowych. Jako pierwszy był twarzą kampanii dotyczącej miesiączki.