Alloseksualizm co to takiego?

Pora dodać do swojego słownika seksualnego nowe pojęcie, a jest nim alloseksualizm. Alloseksualną jest osoba, która nie jest jednocześnie aseksualna, czyli naturalnie wzbudza i sama odczuwa pociąg seksualny do drugiej osoby. Aseksualizm tym samym jest brakiem odczuwania tego pociągu do innych, jednak, podobnie jak wiele innych orientacji, jest bardzo płynnym pojęciem. 

Często aseksualizm nie oznacza stałego braku pociągu seksualnego. Osoby aseksualne mogą go odczuwać od czasu do czasu, jednak często najpierw muszą się emocjonalnie zaangażować. Niektórzy ludzie aseksualni uprawiają seks regularnie, wielu jest w stałych związkach, inni zaspokajają swoje potrzeby seksualne w pojedynkę. Niemniej, nie zmienia to faktu, że są aseksualni z psycholgicznego punktu widzenia.

Czy jestem alloseksualna?

Termin alloseksualny pomaga zrozumieć na czym polega aseksualizm i odziera aseksualizm ze stereotypu, oficjalnie jest orientacją seksualną. Alloseksualne są więc osoby, które prowadzą nie odbiegające od „normy” życie intymne, odczuwają pociąg do jednego lub większej ilości potencjalnych partnerów. Z naukowego punktu widzenia, większość z nas jest więc alloseksualna i ten termin warto umieścić w swoim słowniku.