Jak kupować przez internet? Poradnik dla seniora

Od teraz do 30. czerwca będzie dostępna specjalna infolinia Allegro dla seniorów, przez którą konsultanci będą prowadzić seniora krok po kroku przez proces zakupowy: począwszy od pomocy przy zakładaniu konta, przez pomoc w wyborze najbardziej dogodnej dla seniora formy płatności i dostawy. To bardzo istotne, zwłaszcza, że to starsi ludzie są w największej grupie ryzyka podczas pandemii wirusa Covid-19. Powinni ograniczać tym samym przemieszczanie się do minium. Rząd wprowadził na początku miesiąca specjalne godziny zakupów dla seniorów (między 10 a 12), jednak zaleca się, aby poprosili oni kogoś o zrealizowanie zakupowej listy.

Alternatywą są zakupy przez internet, jednak dla większości tej grupy wiekowej, są one często czarną magią. Dzięki Allegro, mogą zadzwonić pod specjalny numer telefonu (codziennie od 8 do 20) i na spokojnie dowiedzieć się jak kupować online. Jedyne, czego będą potrzebować seniorzy podczas tych konsultacji, to komputer lub smartfon, podłączone do Internetu, oraz adres email.

W obecnej sytuacji kanał online jest najłatwiejszym, najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem robienia zakupów. Jest to szczególnie ważne, gdy unikanie zatłoczonych miejsc jest kluczowe dla zachowania zdrowia nas wszystkich. Podejmujemy dodatkowe kroki, aby pomóc seniorom odkryć zakupy online dzięki spersonalizowanej pomocy naszych doradców w czasie rzeczywistym., mówi Jakub Kłoczewiak, Customer Experience Director w Allegro.

Charytatywnie dla starszych osób

Kolejną kwestią, którą porusza się w temacie pomocy jest robienie zakupów spożywczych czy leków na zapas - to ogromny problem, ponieważ starsi Polacy żyjący z niskich emerytur nie mają wystarczających środków. Stąd wiele wspaniałych inicjatyw jak np. #posilekdlaseniora grupy warszawskich restauracji Grupa Warszawa czy inicjatywa wielkanocna Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, którą wspiera polska marka NAGO (kupując kolekcję NAGO kwotę 50 złotych z każdego zamówienia przeznaczy na zbiórkę świąteczną dla starszych, samotnych osób).

Wspieranie starszych ludzi w czasie tak trudnym i dziwnym jest kluczowe. To oni są najbardziej narażeni na poważne konsekwencje epidemii. Nie zapominajmy o naszych babciach i dziadkach, naszych seniorach mieszkających po sąsiędzku. Takie akcje budują i przywracają wiarę w lepsze jutro, bierzcie w nich udział, gorąco was do tego zachęcamy!