Aleksandra Żuraw, modelka i influencerka znana z programu "Top Model", poinformowała za pośrednictwem Instagrama, że mierzy się obecnie z poważnymi problemami zdrowotnymi. "Mam malutkie dziecko, szczęśliwą rodziną, mam wszystko, więc wiecie, jak to jest – jak człowiek ma wszystko, to czasami nie ma zdrowia" - przyznała ze łzami w oczach.

Aleksandra Żuraw ma guza w piersi - jak się czuje?

Aleksandra Żuraw sama wyczuła zmianę w piersi. Na USG poszła wcześniej niż planowała. Badający ją lekarz potwierdził jej przypuszczenia:

Miałam bardzo bolesną pierś, co jest normalne po powiększaniu piersi, ale niepokoiło mnie to, że było to w konkretnym puncie obok sutka. Co roku wykonuję USG piersi i cytologię, więc przyspieszyłam kolejne badanie o 2 miesiące i poszłam sprawdzić, czy wszytsko jest w porządku. Okazało się, że nie jest. Po 10 miesiącach od ostatniego USG okazało się, że mam guza.

Za modelką biopsja mikroigłowa, przed nią trudny czas oczekiwania na wyniki. Te będą dopiero na początku grudnia. Jak w tym trudnym czasie czuje się Ola Żuraw?

Jest to dla mnie temat, który spędza mi sen z powiek. Mam malutkie dziecko, szczęśliwą rodzinę, mam wszystko, więc wiecie, jak to jest – jak człowiek ma wszystko, to czasami nie ma zdrowia. Staram się nie myśleć pesymistycznie, ale jest mi ciężko - przyznała ze łzami w oczach.

Modelka na wszelki wypadek wykupiła dodatkowe ubezpieczenie, by zabezpieczyć przyszłość swojej niespełna 3-letniej córki Apolonii.

Olu, trzymamy za Ciebie kciuki! Mamy nadzieję, że zmiana okaże się niegroźna. 

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Badaniom profilaktycznym należy poddawać się minimum raz w roku. Samobadanie piersi należy robić jeszcze częściej. Jeśli nie wiecie, jak samodzielnie wykonać podstawowe badanie, skorzystajcie z naszego poradnika: