Aleksandra Żebrowska w wywiadzie dla "Vivy" poruszyła temat seksu w kontekście uświadamiania o nim dzieci. Opowiedziała, w jaki sposób tłumaczyła synowi, dlaczego rodzice uprawiają seks, a także przyznała, że edukacja seksualna w Polsce jest na bardzo niskim poziomie.

Aleksandra Żebrowska o edukacji seksualnej dzieci: "Brakuje nam przygotowania do tego, jak mądrze i świadomie rozmawiać o dojrzewaniu i seksualności"

1 czerwca miała miejsce premiera nowej publikacji Anji Rubik - "Sexed PL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu". Żebrowscy, prywatnie rodzice trzech synów, oczekujący przyjścia na świat kolejnego dziecka, podzielili się w niej swoimi doświadczeniami. Zrobili to, by tych, którzy nie wiedzą, jak rozmawiać o seksie z najmłodszymi członkami rodziny.

W wywiadzie dla "Vivy" Aleksandra Żebrowska przyznała, że faktycznie jest spory problem z edukowaniem dzieci. Według niej po prostu nie wiemy, jak rozmawiać z nimi o seksie:

Brakuje nam przygotowania do tego, jak mądrze i świadomie rozmawiać o dojrzewaniu i seksualności - powiedziała.

Przy okazji, Żebrowska ujawniła, jak sama przeprowadziła taką rozmowę. Zaczęło się od tego, że jeden z synów podziękował jej za to, że "robiła to z tatą" (aktorem Michałem Żebrowskim - red.).

Kiedyś jeden z naszych chłopców spontanicznie podszedł do mnie i rozczulonym głosem powiedział, że chciał mi podziękować. Za to, że "robiłam seks z tatą", bo on wie, że dzięki temu jest się na świecie.

Jak podkreśliła, nie zaskoczyło jej samo podziękowanie, lecz to, że zdaniem chłopca "seks z tatą" był poświęceniem. Wobec tego wytłumaczyła synowi, że seks to nie obowiązek, a przyjemność. Pytań było jednak więcej.

»No wiem, pewnie robisz to co roku…? Częściej?! Boże, mamo, ile razy to robiłaś?!«. Był tą wizją przerażony. Ja na to: »Niektórzy robią to raz na rok, inni raz na tydzień, a jeszcze inni codziennie. Musisz pamiętać, że seks to coś przyjemnego…«. Nie wydawał się przekonany: »Mamo, nie obchodzą mnie inni. Pytam się, ile razy ty to robiłaś!« - wyznała rozbawiona.

A wy, jak rozmawialiście ze swoim dzieckiem o seksie?

CZYTAJ TAKŻE: