Aleksandra Żebrowska: kim jest?

Aleksandra Żebrowska, z domu Adamczyk, jest żoną jednego z najsłynniejszych polskich aktorów - Michała Żebrowskiego, która zaskarbiła sobie sympatię opinii publicznej za sprawą swojej działalności w mediach społecznościowych. Oprócz tego Ola Żebrowska prowadzi też swój własny biznes - markę odzieżową Francis&Henry zaprojektowaną z myślą o młodych mamach, którą co ciekawe, długo trzymała w tajemnicy, w obawie przed oceną i negatywnymi komentarzami. W przeszłości żona aktora pracowała też w warszawskim Teatrze 6. piętro, w dziale marketingu. Choć Ola jest nie tylko znaną twarzą w świecie show-biznesu, ale też inspiracją dla wielu młodych mam, raczej stroni od udzielania wywiadów. Jest za to bardzo aktywna w mediach społecznościowych i chętnie bierze udział w oficjalnych wydarzeniach u boku swojego sławnego męża.

Aleksandra Żebrowska: wiek

Aleksandra Żebrowska urodziła się 5 kwietnia 1987 roku, co oznacza, że obecnie ma 35 lat. Celebrytka pochodzi z wielodzietnej rodziny i ma aż siedmioro rodzeństwa - sześć sióstr i jednego brata. Co ciekawe, raz była w ciąży w tym samym czasie, co jej mama. Ojciec Oli, który pracuje na kierowniczym stanowisku w międzynarodowej korporacji w 2009 roku, przeprowadził się wraz z rodziną do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ola postanowiła jednak zostać w Polsce, gdzie prowadziła firmę odzieżową dla dzieci. Udało jej ukończyć ekonomię, a następnie studia podyplomowe z marketingu i zarządzania. Na studiach jej drogi skrzyżowały się z Michała Żebrowskim, jednak nie było to ich pierwsze spotkanie.

Ola Żebrowska - wzrost, waga, Instagram

Instagram Żebrowska Ola traktuje jak swego rodzaju pamiętnik. Swoją szczerością i bezpretensjonalnością zaskarbiła sobie sympatię internautów i zdobyła 327 tysięcy obserwatorów. Na swoim profilu dzieli się przede wszystkim kadrami z codziennego, rodzinnego życia oraz bez cenzury opowiada o macierzyństwie. Aleksandra Żebrowska ma 184 cm wzrostu, jednak tym, co najbardziej interesuje Internautów, jest waga celebrytki, która była niedawno w kolejnej ciąży. Jakiś czas temu wrzuciła ona zdjęcie opatrzone podpisem “Kilka tygodni i parę kilo później”. Na fotografii prezentowała pokaźny ciążowy brzuszek. Wyznała również, że niedawno jej waga skoczyła z 78 kg do 83 kg. Ola, która nie ma w zwyczaju ukrywać przed okiem kamery tego, jak wygląda prawda o byciu mamą, nie przejmuje się jednak dodatkowymi kilogramami i z dumą pozuje do zdjęć na Instagrama.

Aleksandra Żebrowska i Michał Żebrowski

Michał Żebrowski i Aleksandra Żebrowska znają się od dziecka, ponieważ mama Oli i najstarsza siostra Michała są przyjaciółkami. Ich rodziny były ze sobą dość mocno związane, często też wspólnie wyjeżdżały na wakacje. Ponieważ jednak różnica wieku wynosi 13 lat, to uczucie między nimi narodziło się o wiele później. Po latach kontakty między rodzinami osłabły, mimo to zupełnym przypadkiem Ola i Michał trafili do tej samej grupy, w której mieli się wspólnie uczyć angielskiego, szybko jednak przerwali zajęcia, ponieważ okazało się, że nie potrafią się dogadać. Ola i Michał wpadli na siebie ponownie na spotkaniu po zakończeniu studiów podyplomowych z marketingu i zarządzania. Dopiero wtedy, nieoczekiwanie poczuli do siebie chemię, a aktor śmiał się później, że najwidoczniej Ola nie była jeszcze gotowa, aby poślubić “starego dziada”. W wywiadzie dla Elle Michał Żebrowski wspomina:

Wpadliśmy na siebie i od tego się zaczęło. Pijąc kawę, spojrzałem na nią i zrozumiałem, że naprzeciw mnie siedzi moja przyszła żona.

Ola Żebrowska w rozmowie z Plejadą wyznała, że szybko zdecydowali się też sformalizować swój związek. Zakochana para nie zamierzała długo czekać, Michał poprosił Olę o rękę już po miesiącu! 

- Ale nie wydawało nam się to szalone. Czuliśmy, że chcemy założyć rodzinę i na szczęście nie potrzebowaliśmy czasu, żeby to analizować. (...) Kiedy się zaręczyliśmy, miałam 21 lat. Moja rodzina przeprowadzała się akurat za granicę, zbiegło się to więc z przymusowym usamodzielnieniem, bo do tej pory mieszkałam z rodzicami. Miałam świadomość, że rozpoczynam nowy etap w moim życiu – na pewno bardziej dorosły. Rok później byliśmy po ślubie.

Co ciekawe, choć Ola zdawała sobie sprawę z tego, że jej mąż ma duży dorobek zawodowy jako aktor, to nigdy nie traktowała go jak gwiazdora. Przyznała też, że nie oglądała nawet niektórych filmów z Żebrowskim w roli głównej.

Fot. Aleksandra Żebrowska i Michał Żebrowski

Aleksandra Żebrowska: ślub

Aleksandra Żebrowska, wtedy jeszcze Adamczyk, i Michał Żebrowski powiedzieli sobie sakramentalne “tak” 20 czerwca 2009 roku. Ślub odbył się w ważnym dla pary miejscu, na polanie Rynias w Tatrach niedaleko domu letniskowego należącego do aktora. Świadkową Panny Młodej była jej siostra, a świadkiem Pana Młodego przyjaciel ze szkoły, a obecnie prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. SuperExpress tak pisał o ceremonii:

- Czekała na niego narzeczona z najbliższą rodziną. Michał padł na kolana przed rodzicami i przyszłymi teściami, by prosić ich o błogosławieństwo.

Mimo swojej ogromnej rozpoznawalności para zdecydowała się spędzić ten dzień jedynie w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny. Żona Michała Żebrowskiego, wciąż jest na ustach całej Polski, zwłaszcza że chętnie opowiada o codziennym życiu w ich domu. Dziś para mieszka w Warszawie, gdzie wspólnie wychowują czwórkę swoich dzieci, a uczucie między nimi dalej jest tak samo silne, jak na początku. W rozmowie z magazynem Pani, aktor tak mówi o swojej żonie:

Odkąd się poznaliśmy, zmieniła się, dojrzała. Urodziła dwoje dzieci, założyła firmę, nabrała pewności siebie. Nie straciła jednak spontaniczności i uśmiechu na co dzień.

Dzieci Aleksandry Żebrowskiej

Aleksandra Żebrowska niedawno została mamą po raz czwarty. 30 lipca 2022 roku wrzuciła na Instagrama zdjęcie ze szpitala, sugerujące, że jest już po porodzie. Niedługo później, tę informację potwierdził Michał Żebrowski, publikując zdjęcie z noworodkiem. Internauci zakładają, że tym razem w rodzinie Żebrowskich pojawiła się dziewczynka, a wszystko to za sprawą malutkiej różowej czapeczki, jaka znajdowała się na główce noworodka. Ola i Michał, poza najmłodszą pociechą, którą dopiero co powitali na świecie, mają trzech synów. Najstarszy z nich, Franciszek, urodził się w 2010 roku. Kolejny na świat przyszedł Henryk urodzony w 2013 roku. Do niedawna najmłodszy syn, Feliks, urodził się zaś w 2020 roku.

Rodzice, którzy z radością opowiadają o prywatnym życiu, starają się mimo wszystko chronić prywatność swoich dzieci i nie upubliczniać ich wizerunków mimo swojej dużej aktywności w mediach społecznościowych. Ola i Michał przyznają, że ich marzeniem było mieć dużą rodzinę, dlatego radość z każdej kolejnej ciąży jest ogromna. Tym bardziej że Aleksandra ma za sobą kilka poronień, Choć temat ten jest dla niej niezwykle trudny, często do niego wraca, chcąc dodać otuchy innym kobietom, które znalazły się w podobnej sytuacji. Kilka lat temu, w rozmowie z NaTemat powiedziała: - Dopóki liczby się zgadzają – kiedy każda ciąża kończy się porodem i dzieckiem – nie robi ono chyba na nikim większego wrażenia. Natomiast kiedyś czwarta ciąża, jedno dziecko ledwo przechodziło mi przez gardło. Z każdą kolejną ciążą było łatwiej. Ale nigdy nie podejrzewałam, że w wieku 33 lat będę w siódmej ciąży – mając dwójkę dzieci. Od tamtej pory do rodziny dołączyły dwie kolejne pociechy, które podobnie jak ich mama cieszą się dobrym zdrowiem.