Aleksandra Linda urodziła się w 1992 roku, tym samym, w którym premierę miały "Psy" z kultową dziś rolą jej ojca. Od dzieciństwa towarzyszyła rodzicom w ich pracach - bywała na planach filmowych i w atelier znanych projektantów - to tam rodziła się w niej miłość do kreatywnych zawodów. Dziś sama jest aktorką, ale jej droga do sukcesu nie była usłana różami.

Aleksandra Linda. Kim jest i jak wygląda córka Bogusława Lindy?

Grywa w rozmaitych produkcjach, pracuje jako modelka, ale początki jej samodzielnego życia były trudne. Miała zaledwie kilkanaście lat, gdy na własne życzenie przeprowadziła się z Warszawy do Krakowa.

Chodziłam do prywatnego, artystycznego liceum w Warszawie i stwierdziłam w pewnym momencie, że chcę uczyć się w liceum aktorskim. A że nie było takiego w moim mieście, to przeprowadziłam się do Krakowa. Uznałam, że jest to też czas na samodzielność, więc sama się spakuję, sama wyjadę i sama będę na siebie zarabiała, pracując jako kelnerka. Udało mi się znaleźć pewnie najtańszą kawalerkę w mieście. Płaciłam 200 zł miesięcznie, nie miałam ciepłej wody i ogrzewania. Myłam się w wiaderku wodą, którą wcześniej musiałam zagrzać w czajniku. Razem ze mną mieszkała współlokatorka, której amstaff zjadał nam wszystkie meble - wyznała w ubiegłorocznej rozmowie z "Plejadą".

Aktorka podkreśla, że rodzice starali się nie ingerować w jej decyzje. Chcieli, by córka była samodzielna i odpowiedzialna. Ona również nie chciała ich martwić ani prosić o pomoc, a więc nie byli do końca świadomi tego, jak wygląda jej życie w Krakowie. 

W 2020 roku córka Bogusława Lindy wystąpiła u jego boku w filmie „Psy 3. W imię zasad”. Ale roli nie dostała dzięki niemu - wzięła udział w castingu i otrzymała angaż.

Skontaktowałam się z panem reżyserem Władysławem Pasikowskim i otrzymałam zaproszenie na przesłuchania. Trzymałam w tajemnicy przed tatą, że dostałam angaż. Zupełnie niepotrzebnie, choć tata przyznał, że się o mnie boi, bo to niełatwa praca - ujawniła w rozmowie z „Życiem na gorąco”.

Poza rozwijaniem kariery aktorskiej Aleksandra Linda pisze wiersze i piosenki. Jej aktualne zdjęcia znajdziecie w galerii pod artykułem.

ZOBACZ TAKŻE: